Rok 1923: O nové generaci amerických milionářů

rubrika: historické články / rodina, móda a životní styl, původně vyšlo: Lidové noviny - 1923, autor w.
Dnešní generace amerických milionářů často získala své bohatství v IT nebo v nejrůznějších start-upech. Zajímá vás, jak se ke svému bohatství dostali milionáři v době přes sto lety? Zajímavý přehled tehdejších amerických milionářů a výše jejich daní vám nabízí článek z roku 1923.
Následující text pochází z roku 1923

Nejbohatší lidé v Americe.

Od té doby, co výrobce automobilů Henry Ford v posledních letech vystoupil do popředí, je v Americe celá řada osob, které už nejsou nejbohatšími lidmi Ameriky.

Vyrostla nová generace miliardářů, v jejímž čele nestojí už jako dosud petrolejový král John D. Rockefeller, nýbrž Henry Ford, který však podle všeho bude musit ustoupiti jinému americkému championovi nového bohatství, a to dosud ve veřejnosti málo známému miliardáři Elý Josephovi, muži, který za války obchodem se železem a ocelí nashromáždil veliké jmění.

Joseph má obrovská skladiště v dokách a na jiných místech dolního města novoyorského v okolí přístavu, kde sám denně pracuje s vyhrnutými rukávy, kdežto volný svůj čas tráví ve svém paláci na Madison-Avenue nebo na svém knížecím sídle při řece Hudsonu. Ely Joseph přiznal za loňský rok pravidelný příjem, který byt zdaněn více než třemi miliony dolarů ročně.

Na druhém místě v pořadí nových poválečných miliardářů stojí žena, která dosud také byla známa jen malé části veřejnosti, totiž Mrs. Mary D. Biddleová ve Filadelfii, jejíž roční daň z příjmu činí 2,200.000 dolarů. John D. Rockefeller naproti tomu platí roční daně z přijmu jen 1,100.000 dolarů.

Majitel závodních stájí Harry R. Sinclair, vlastník anglického závodního koně Papyra, který v poslední době nabyl mezinárodního jména, platí ročně 150.000 dolarů a herečka Fanny Priceová, člen rodiny Vanderbildtovy William K. Vauderbildt a finančník Otto Kahn toliko 50.000 dolarů. Miss Anna Morganová z domu Pierponta Morgana platí ročně 45.000 dolarů a Mr. Chauncey Depew asi 30.000 dolarů daně z příjmů.

Statistika daně z příjmu pro rok 1923 není však úplná, neboť v ní není uvedena celá řada starších milionářů, jako Pierpont Morgan, Augusta Belmontová, Vincent Astor, Frank Vandelip a jiní.


Původní zdroj historického článku:
Lidové noviny - 1923, autor w.


témata článku:
datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
1. ledna 2024


Diskuze k článku „Rok 1923: O nové generaci amerických milionářů“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.