Rok 1921: Proč se pražská policie zajímala o divoký flám mladého bohatého „Američana“?

původně vyšlo: Lidové noviny - 1921, autor neuveden.
Když mladí a bohatí cizinci navštíví Prahu, tak to občas končí pořádně divokou zábavou, při které pivo teče proudem a výše útraty se neřeší. Článek z roku 1921 vám ukáže příběh jednoho veselého „Američana“, ze kterého se ale nakonec na policejní stanici vyklubal někdo úplně jiný.


Nepravý Američan.

V pondělí konala se na Žofínském ostrově posvícenská zábava pražských kuchařů, při které vzbudil pozornost mladík, vydávající se za Američana. Ukazoval dolary a vyprávěl, jak to v Americe vypadá.

Mladík se výborně bavil, neustále tančil, dal hudebníkům 2000 korun, bohatě přispíval na různé sběrací podniky a nebudilo ani podezření, když si padesátikorunami utíral nos, neboť přítomní byli toho jednomyslného přesvědčení, že si bohatý Američan může všelicos dovoliti.

K ránu objednal Američan automobil a rozvážel domů nejprve spolucestující, pak ale zcela ochotně dával odvézti každého, kdo mu o to řekl. Aby trochu vystřízlivěl, dal se s několika osobami odvézti až na Bílou Horu a pak zajel ještě do kavárny Astorie na Ovocném trhu, kde popíjel šampaňské.

O utrácejícím Američanu a jeho pohostinském vystoupení na kuchařské zábavě dověděl se policejní inspektor Bubník, kterému bylo nápadné utrácení podezřelým. Zjistil, že Američan bydlí v jednom hotelu na Starém městě, a když tento ve středu v noci přijel autem k hotelu, zatkl ho s detektivem Zárubou.

U neznámého nalezen byl ostře nabitý browning, kterého chtěl při zatýkání použiti, a 7000 korun a 4 dolary. Mimo to nalezeny u něho různé listiny na jméno Aloise Pecka z Clevelandu. Bylo zjištěno, že peníze pocházejí z krádeže. Ze zatčeného se vyklubal 21letý zámečník V. Pučelík z Plzně, který vůbec v Americe nebyl.

Po dlouhém zapírání se doznal, že v noci na 3. října ukradl pravému Peckoví v hotelu Start v Hradci Králové, kde s ním přenocoval. 26.000 korun, 30 dolarů, zlaté hodinky s řetězem, zlatou jehlici a hedvábné prádlo. Až na peníze byly tyto věci u něho nalezeny.

Většinu peněz za dva dny utratil, o dolary byl okraden, neboř jeho hosté v autu mu je z kapes vytahali. Proto byl zatčen. Také jeden číšník z kavárny Astoria, který byl z krádeže dolarů usvědčen, byl zatčen.


Původní zdroj historického článku:
Lidové noviny - 1921, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. září 2022


Diskuze k článku „Rok 1921: Proč se pražská policie zajímala o divoký flám mladého bohatého „Američana“?“



 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru




Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.