Rok 1919: Patří do Prahy pomník Radeckého? Naši předci měli jasno

původně vyšlo: Lidové noviny - 1919, autor neuveden.
Po obnově Marianského sloupu se často hovoří i o pomníku maršála Radeckého. Přitom se ale zapomíná, že tento pomník byl na rozdíl od sloupu odstraněn oficiálně a byla plánována jeho náhrada pomníkem s významnější osobnostní našich dějin. Více v článku z roku 1919.


Místo Radeckého pomník Štefánikovi.

Z Prahy, 8./5.

V dnešní večerní schůzi pražské obce literátů, umělců a sokolstva bylo rozhodnuto, aby na místě pomníku Radeckého na Malostranském náměstí, který se pravě sundává, zbudován byl pomník Milanu Štefánikovi.

Obec pražská bude požádána, aby se ujala této myšlenky.


Původní zdroj historického článku:
Lidové noviny - 1919, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
8. listopadu 2020


Diskuze k článku „Rok 1919: Patří do Prahy pomník Radeckého? Naši předci měli jasno“



 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru




Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.