Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Rok 1909: Vražda! Otec se souhlasem matky uškrtil svého malého synka

původně vyšlo: Národní listy - 1909, autor neuveden.
V roce 1909 byla celá Praha šokována bestiálním zločinem, kdy na Pankráci vlastní otec zabil malého chlapečka ve věku pouhých 15 měsíců. Dobový článek vám o tomto zločinu prozradí víc.


Bestiální vražda děcka na Pankráci.

Veškeré obyvatelstvo Pankráce za Vyšehradem bylo včera odpoledne nesmírně vzrušeno bestiálním zločinem, jemuž za oběť padlo patnáct měsíců staré nemanželské dítko nádennice Marie Perndtové. Ubohé nemluvně vlastním otcem bylo uškrceno.

O případu tom, úžas vzbuzujícím, dovídáme se tylo podrobnosti: V domě č. 441 na Pankráci bydleli ve společné domácnosti 23lelý truhlářský pomocník Ladislav Paller s Marií Perndtovou, která mu v květnu minulého roku povila hošíka, jemuž na křtu dáno jméno Ladislav.

Dítě narodilo se za velmi nepříjemných domácích poměrů, nezažilo žádného vlídného ošetření, neboť rodičové považovali dítě za velmi nemilou přítěž. Patrně po dlouhých úvahách, jak by se nemluvněte zbavil, přikročil Paller včera ku provedení bestiálního zločinu.

Po druhé hodině odpolední odnesl hošíka na procházku a o třetí hodině byl hošík před dveřmi bytu nalezen mrtvý. Paller dítě uškrtil, mrtvolu ke dveřím položil a na ni lístek a tímto obsahem: „Dítěti na onom světě lépe se povede!“

Mezitím, co se všech stran sbíhali se lidé, aby spatřili mrtvolu neštasťného dítka, vrah prchal z Pankráce.

Ve chvíli rozeslány oběžníky na veškerá policejní komisařství s popisem vraha za účelem jeho vyhledání, ale již o čtvrté hodině odpolední došla ze žižkovské četnické stanice zpráva, že se tam Paller přihlásil a udal, že na Pankráci uškrtil dítko.

Jakmile z Pankráce došlo potvrzení o tomto udání, byl Paller zatčen a v poutech dopraven na policejní komisařství v Nuslích, odkudž byl večer odveden k trestnímu soudu do vazby. Také Perndtová byla zatčena, poněvadž je v podezření, že se vražda stala s jejím souhlasem.

Uškrcené dítko bylo velmi silné, vyvinuté, dobře živené. Na hrdle jsou oděrky po nehtech, které nebožátku vlastní otec zaryl...


Původní zdroj historického článku:
Národní listy - 1909, autor neuveden.
datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. října 2021


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.