Rok 1907: Překvapivý trest za tragickou smrt malého dítěte v krutých bolestech

původně vyšlo: Pozor - 1907, autor neuveden.
Jaký trest náleží ženě, která svou nepozorností zavinila mimořádně bolestivou smrt malého chlapce? Nad rozsudkem soudu, který vám přiblíží článek z roku 1907, budete možná nevěřícně kroutit hlavou.


Tragická smrť dítěte.

Lud. Kleinpetrová, 46letá manželka traťmistra na Novém Povlu, byla dnes před čtyřčlenným senátem zdejšího soudu krajského obžalována pro přečin proti bezpečnosti života ve smyslu § 335. tr. z.

Smutný děj vyplňoval přelíčení. S Kleinpetrovou bydlí v témž domě konduktér z elektrické dráhy Zapletal, jehož přes 2 léta starý veselý hošík Hubert býval v bytě Kleinpetrové jako doma; ona ho měla ráda jako své vlastní dítě a se svolením jeho rodičů brávala si ho k sobě.

Také dne 29. května t. r. odpoledne byl hošík v kuchyni Kleinpetrové. Na zemi stál škopík s vřelým louhem, připravený na prádlo. Jen asi dvě minuty pobyl hošík v kuchyni, když událo se hrozné neštěstí.

Hošík spadl do škopíku, při čemž utrpěl na dvou třetinách svého těla popáleniny 2. a 3. stupně, které přivodily veliké bolesti a předčasnou smrt.

A tu bylo Kleinpetrové kladeno za vinu, že ona smrt dítěte, ní tak milovaného, musí zodpovídat!, ježto nechala, byt jen na okamžik, dítě, jejímu dozoru svěřené, bez dozoru v malé kuchyni, kde byl škopík s vřelým louhem; mohla proto předvídat, že jest to pro dítě nebezpečným.

Tento názor žalobní sdílel také soud a odsoudil Kleinpetrovou do tuhého vězení na 48 hodin. Dále jest ona také povinna zaplatiti manželům Zapletalovým hotové výlohy, jako útraty pohřebné atd.


Původní zdroj historického článku:
Pozor - 1907, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
13. prosince 2020


Diskuze k článku „Rok 1907: Překvapivý trest za tragickou smrt malého dítěte v krutých bolestech“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.