Naše projekty:   Obchod.Bejvávalo.cz  —  originální samolepky na stěnu Pieris.cz  —  magazín Příroda.cz  —  efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Rok 1903: Brutální vražda tří sester ve věku 10, 12 a 18 let

původně vyšlo: Národní listy - 1903, autor neuveden.
Myslíte, že nemilosrdné zločiny přinesla až dnešní doba plná televize nebo dokonce počítačových her? Článek z roku 1903 vás nejspíš přesvědčí o opaku a popíše vám jeden děsivý a zcela nesmyslný akt násilí, spáchaný tehdy jediným mužem na třech nevinných dívkách.


Trojnásobná vražda.

O hrozném činu, provedeném v noci z úterka na středu dne 2. t. m. v Butovicích v okresu novojičínském, o kterém jsme se již zmínili, sdělují se další tyto podrobnosti:

Ve zmíněné obci žila v dobrých, spořádaných poměrech vdova Krischková se svými třemi dcerami, 18letou Otilií, 12letou Heřmou a 10letou Augustou. Nejstarší dcera udržovala již delší dobu milostný poměr s výhybkářem severní dráhy Jindřichem Goldem, který docházíval za ní do rodiny pravidelně každého dne večer.

V úterý dne 1. t. m. obdržela Krischková telegram, že její čtvrtá provdaná dcera v Přívozu je těžce nemocna a odjela neprodleně k ní. Děvčata zůstala sama doma a večer navštívil je opět Gold. Co se pak přihodilo a co zavdalo příčinu k hroznému jeho činu, není dosud známo.

Ve středu dne 2. t. m. ráno bylo sousedům nápadno, že z bytu Krischkové nikdo nevychází a když vnikli do něho násilím, objevil se jim příšerný obraz.

Nejstarší z dcer — 18letá Otilie — ležela na zemi mrtva v kaluži krve s rozbitou hlavou a s oděvem strhaným, z čehož se soudí, že se svému vrahu zoufale bránila. Mladší Heřma ležela zabita na lavici, kdežto mrtvola nejmladší Augusty nalezena byla v kulně, kde se chtěla před vrahem ukrýti. Gold ji tam však nalezl a zadusena byla tím způsobem, že jí ucpal ústa.

Podezření, že všechny tři Krischkovy sestry zavraždil, uvaleno na milence nejstarší z nich Golda, který byl také hned zatčen. Když na jeho šatech nalezeny stopy krve, přiznal se, že trojnásobnou tuto vraždu spáchal a že poslal také jejich matce zmíněný telegram, by odjezdem do Přívozu odstranil ji osudného večera z bytu.

Co bylo vlastní příčinou vraždy, jest dosud záhadou. Jisto jest, že Gold vážně ucházel se o roku nejslarší Krischkovy dcery, ale že byl jí odmítán. Gold, jemuž jsou 24 léta zatčen a dopraven byl k soudu Fulneku, odkud převezen bude ke krajskému soudu v Novém Jičíně.


Původní zdroj historického článku:
Národní listy - 1903, autor neuveden.
datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
8. prosince 2020


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2021 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.