Rok 1903: Brutální vražda tří sester ve věku 10, 12 a 18 let

původně vyšlo: Národní listy - 1903, autor neuveden.
Myslíte, že nemilosrdné zločiny přinesla až dnešní doba plná televize nebo dokonce počítačových her? Článek z roku 1903 vás nejspíš přesvědčí o opaku a popíše vám jeden děsivý a zcela nesmyslný akt násilí, spáchaný tehdy jediným mužem na třech nevinných dívkách.


Trojnásobná vražda.

O hrozném činu, provedeném v noci z úterka na středu dne 2. t. m. v Butovicích v okresu novojičínském, o kterém jsme se již zmínili, sdělují se další tyto podrobnosti:

Ve zmíněné obci žila v dobrých, spořádaných poměrech vdova Krischková se svými třemi dcerami, 18letou Otilií, 12letou Heřmou a 10letou Augustou. Nejstarší dcera udržovala již delší dobu milostný poměr s výhybkářem severní dráhy Jindřichem Goldem, který docházíval za ní do rodiny pravidelně každého dne večer.

V úterý dne 1. t. m. obdržela Krischková telegram, že její čtvrtá provdaná dcera v Přívozu je těžce nemocna a odjela neprodleně k ní. Děvčata zůstala sama doma a večer navštívil je opět Gold. Co se pak přihodilo a co zavdalo příčinu k hroznému jeho činu, není dosud známo.

Ve středu dne 2. t. m. ráno bylo sousedům nápadno, že z bytu Krischkové nikdo nevychází a když vnikli do něho násilím, objevil se jim příšerný obraz.

Nejstarší z dcer — 18letá Otilie — ležela na zemi mrtva v kaluži krve s rozbitou hlavou a s oděvem strhaným, z čehož se soudí, že se svému vrahu zoufale bránila. Mladší Heřma ležela zabita na lavici, kdežto mrtvola nejmladší Augusty nalezena byla v kulně, kde se chtěla před vrahem ukrýti. Gold ji tam však nalezl a zadusena byla tím způsobem, že jí ucpal ústa.

Podezření, že všechny tři Krischkovy sestry zavraždil, uvaleno na milence nejstarší z nich Golda, který byl také hned zatčen. Když na jeho šatech nalezeny stopy krve, přiznal se, že trojnásobnou tuto vraždu spáchal a že poslal také jejich matce zmíněný telegram, by odjezdem do Přívozu odstranil ji osudného večera z bytu.

Co bylo vlastní příčinou vraždy, jest dosud záhadou. Jisto jest, že Gold vážně ucházel se o roku nejslarší Krischkovy dcery, ale že byl jí odmítán. Gold, jemuž jsou 24 léta zatčen a dopraven byl k soudu Fulneku, odkud převezen bude ke krajskému soudu v Novém Jičíně.


Původní zdroj historického článku:
Národní listy - 1903, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
8. prosince 2020


Diskuze k článku „Rok 1903: Brutální vražda tří sester ve věku 10, 12 a 18 let“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.