Naše projekty:   Obchod.Bejvávalo.cz  —  originální samolepky na stěnu Pieris.cz  —  magazín Příroda.cz  —  efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Rok 1889: Děsivá pomsta uražené ženy

původně vyšlo: Národní listy - 1889, autor neuveden.
Slibovat ženě nehynoucí lásku a pak jí opustit může být pro muže velmi, velmi nebezpečné. Historický článek z roku 1889 vám ukáže, k jakým tragickým koncům může odplata opuštěné ženy vést.


Msta uražené ženy.

Jakub Weber, 30letý strojník z Vídně, bytem v domě č. 570 na Žižkově, zamiloval se do 281eté květinářky Josefiny Kamererové z Prahy, bydlící ve Vítkově ulici v Karlině, jíž slíbil sňatek. Záhy se však lásky její nabažil a milostný poměr na dobro s ní přerušil.

Marně namáhala se květinářka, aby si srdce jeho opětně dobyla. Když seznala, že všecko domlouvání i prosby její jsou marný, nadbíhala mu, plísnila a vyhrožovala, že mu kyselinou sirkovou vypálí oči, aby se nemohl na žádnou ženskou ani podívali.

Hrozbu svou vykonala včera k 8. hodině večer. Číhala v Karlově ulici na Žižkově na Webra, který se svým soudruhem, dvacetiletým Moricem Kaisrem a dvěma vojíny vesele k domovu se ubíral. Z nenadání zaskočila mu Kamererová cestu a vykřiknuvši nadávku, již nelze opakovati, vychrstla mu z hrnéčku do obličeje kyselinou sirkovou, která rozlila se nejen po obličeji Webrovu, nýbrž zasáhla také obličej Kaisrův.

Oba klesli za bolestného výkřiku k zemi. Také oba vojínové byli popáleni. Rozlícená žena vyňala pak z kapsy dávku jedu, již požila a k zemi klesla.

Strážnici dopravili zraněné muže i květinářku, která na zemi se svíjela na policejní komisařství, kde přivolaný lékař poskytl jim pomoci a dal je dopraviti do všeob. nemocnice.

Zranění Webrovo jest těžké. Obličej jeho jest do polovice spálený i nastala obava, že jedno oko jeho nebude možno zachrániti. Také poranění Kaisrovo jest dosti povážlivé. Kromě toho utrpěli všickni škodu na šatech, které jsou popáleny.

Kamererové byl ihned poskytnut protijed, který výborně účinkoval, tak že za několik dnů bude propuštěna z nemocnice, odkud odebeře se do vyšetřovací vazby trestního soudu.


Původní zdroj historického článku:
Národní listy - 1889, autor neuveden.
datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
2. března 2021


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2021 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.