Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Přírodní lék proti pihám na obličeji

původně vyšlo: Česká hospodyně 1902, autor neuveden.
Chcete být krásná, ale trápí vás pihy na tváři i jinde po těle? Článek z roku 1902 vám poradí zcela přírodní a navíc osvěžující prostředek, jak se pih zbavit.


Prostředek proti pihám

Proti pihám používají mladé dívky neb paní často takových prostředků, jimiž po častějším užívání se kůže zaněcuje a než aby se zlepšila, onemocní.

Oproti tomu stává jednoduchý a vyzkoušený prostředek a to — zelená petržel.

Dáme hrst nati petrželové a sice hladké, nikoli petržele kadeřavé, čerstvě natrhanou večer do čerstvé vody, v níž se pak, odstranivše nať, ráno umyjeme.

Když toto umývání po několik neděl provádíme, zvláště ke konci léta, zmizí pihy a budoucím rokem buď docela neb z valné části se neobjeví. Mimo to jest omývání vodou z petrželové nati velmi osvěžující.


Původní zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1902, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
18. prosince 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Přírodní lék proti pihám na obličeji


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2020 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: