Nejpodivnější reklama na boty, jakou jste kdy viděli

původně vyšlo: Národní listy - 1927, autor Alan.
Říká se, že Amerika je země neomezených možností. A také země, kde se dělá reklama na cokoliv a to jakýmkoliv způsobem. Článek z roku 1927 vám přiblíží jednu podivnou reklamu, která prý tehdy měla v USA velký úspěch. Myslíte, že by mohla fungovat i u nás?


Anekdoty, zlatem placené.

Před časem šla Amerikou tato anekdota:

Ve Fort Worth na Broadway hořel mrakodrap. Plameny vyšlehly z přízemního skladiště benzinu a proto byl zakrátko celý dům v jednom ohni. Lidé z nižších pater mohli včas utéci, ale v podkroví bydlel agent továrny na gumové podpatky a tomu již nezbyl čas na seběhnutí po schodech.

Milý agent se dlouho nerozmýšlel, ve dvacátém poschodí otevřel okno a rovnýma, nohama skočil na betonovou ulici. Sletěl dolů jako šipka, ale sotva dopadl, odrazil se od dlažby a letěl znovu nahoru. A nyní to šlo nahoru a dolů, ráz na ráz. Lidé na ulici celí užaslí dívali se na neobvyklé divadlo.

Čím to je, že nešťastník vždy se od dlažby odrazí a letí znovu nahoru? Hodiny plynuly a zoufalec zatím skákal dále. Dům dávno dohořel a muž skákal ještě. Na záchranu nebylo pomyšlení a tak konečně zželelo se divákům nešťastného muže a zastřelili ho. Jinak prý by ve vzduchu umřel hlady.

Po ráně se uskákaný muž zhroutil a těžce dopadl na dlažbu. Teprve nyní se zjistilo, proč nebožák nemohl bez odrazu dopadnout!.

Měl na svých střevících gumové podpatky značky „Gama“ a to bylo jeho neštěstím. Jak dopadl, vyhodily ho pružné podpatky zpět. Byla to anekdota čistě americká, ale měla svůj účinek. Podpatky Gama měly reklamu.

Takových a podobných anekdot kolovalo pak mnoho. I král automobilů, Henri Ford, měl své anekdoty a to zlatem zaplacené. Americká reklama je prostě důsledná a originelní a proto i velice účinná.


Původní zdroj historického článku:
Národní listy - 1927, autor Alan.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. července 2020


Diskuze k článku „Nejpodivnější reklama na boty, jakou jste kdy viděli“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Obchod.Bejvávalo.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.