Minulost a součastnost péče o pleť

článek je inzerce, nejde o historický text
Péče o pleť má dlouhou a fascinující historii, která se odvíjí od pradávných rituálů až po moderní kosmetické procedury. Zajímá vás, jak to všechno kdysi v pravěku začalo a jak pečovat o svou pleť dnes?

Začalo to už v pravěku

V pravěku, kdy byla krása spojována s plodností a schopností přežití, si lidé z tuků vyráběli mastičky a využívali šťávy z rostlin nejen pro ochranu proti chladu a horku, ale i jako prostředek proti štípancům od hmyzu a parazitům. Ve starověku se kosmetika posunula hodně dopředu, začaly se používat masky například z medu, včelího vosku, olivového oleje nebo moruše.

V Egyptě, kde byly ženy podporovány ve své kráse a nezávislosti, se používaly vonné oleje a masti a ženy si zde malovaly výrazné vrchní oční linky. Naopak v Římě existoval první známý kadeřnický salon, kde si lidé mohli nechat udělat první trvalou.

V období Heian v Japonsku byly typické velmi dlouhé vlasy a bledá pleť. V novověku se i v Evropě rozmohla alabastrová pleť a tmavé rty, na což se používal pudr a líčidla. Kosmetiku tehdy začali používat i muži a ukazovali tím tak svou vznešenost a váženost.


Dnešní péče o pleť

Z historie vychází i dnešní moderní metoda dvoufázového čištění pleti. Tato metoda zahrnuje použití olejového čisticího prostředku pro rozpuštění make-upu a mastných nečistot a následovanou aplikací na vodě založeného čisticího prostředku pro dokonalé vyčištění pleti. Takový odličovací gel je šetrný k pokožce a efektivně odstraňuje nečistoty bez narušení přirozeného pH pleti, což je klíčové pro udržení zdravé a zářivé pokožky.

Při výběru odličovacího gelu je důležité hledat produkty, které jsou vhodné pro váš typ pleti a neobsahují agresivní složky, které by mohly pokožku podráždit. Mnoho odličovacích gelů obsahuje hydratační složky, jako je glycerin nebo kyselina hyaluronová, které pomáhají udržet pokožku hydratovanou během čištění.

Dvoufázové čištění je ideální pro ty ženy, které používají náročný make-up nebo žijí ve městech s vysokou úrovní znečištění. Gely totiž pomáhají zajistit, že jsou veškeré nečistoty jsou z pleti odstraněny a nezanechávají tak prostor pro ucpávání pórů nebo vznik akné.

Výhody dvoufázového čištění pleti jsou značné, od zlepšení textury pleti až po prevenci vzniku nedokonalostí. Když je tato metoda prováděna pravidelně a pomocí kvalitní kosmetiky, tak vede k viditelně čistší a zářivější pleti. Jen pozor. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv odličovací gel pro čištění pleti, tak je vždy dobré začít jen s malým množstvím produktu a sledovat, jak vaše pleť reaguje, než se rozhodnete pro zařazení produktu do vaší každodenní rutiny.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
9. června 2024


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.