Logistika a manipulační technika mění potravinářství

článek je inzerce, nejde o historický text
Potravinářský průmysl se za posledních několik desítek let zcela zásadně proměnil. Rostou nároky zákazníků, ale to jen proto, že jim to dovolují změny, které pomohly potravinářskému průmyslu ke zcela zásadní proměně. Potravinářství musí být rychlejším, flexibilnějším, pestřejším i bezpečnějším. Nic z toho by nebylo možné bez kvalitní logistiky a taktéž bez vhodné manipulační techniky.

Obor potravinářství je v mnoha směrech velice specifickým. Logistika v potravinářství je ovlivňována nutností zachování čerstvosti netrvanlivých potravin, bezpečností při manipulaci s choulostivými potravinami, zejména s ovocem a zeleninou, nutností jinak pracovat s chlazenými výrobky a s mrazenými výrobky, i požadavky na hygienu a bezpečnost potravin.

Zboží musí být zpětně dohledatelné a je nutné zajistit flexibilitu zásobování i při více odbytových kanálech. Do celého procesu pak vstupují vysoké nároky obchodních maloobchodních řetězců, které mají specifické požadavky na formu dodávání potravinářského zboží. Tomu všemu se musí přizpůsobit používaná manipulační technika

Logistika v potravinářství v minulosti a dnes

Představte si pouhou logistiku rozvozu mléka nyní a před sto lety. Tehdy před obchod vyložil každé ráno místní farmář zásobník s mlékem a pro to si pak chodili lidé s vlastní nádobou. Mnoho lidí mléko ani nepotřebovalo, protože zejména na venkově měli vlastí krávu. Tu dnes připomínají tak maximálně mlékomaty, a i před nimi dají lidé přednost krabicovému trvanlivému mléku z hypermarketu. Logistika a manipulace s tímto produktem je zcela jiná, než byla před 100 lety.

Mléko je ideální příklad toho, jak musí logistický průmysl reagovat na poměrně rychlé změny v potravinářském oboru. Ještě před 40 lety se u nás prodávalo mléko v pytlících a rozhodně nebylo trvanlivým. Později se prodávalo více v lahvích, stále však nešlo o mléko trvanlivé.

Dnes se nejvíce prodává mléko trvanlivé či s prodlouženou trvanlivostí v krabicích, méně mléko čerstvé v plastových lahvích či opět v papírových krabicích. S každou novou technologií a formou prodeje mléčného výrobku vznikají i nové požadavky na logistiku či manipulaci s tímto choulostivým zbožím. Ruku v ruce s potravinářským průmyslem se tak musí vyvíjet i oblast logistiky.


STILL řeší logistiku a manipulační techniku v potravinářství

Odborníkem na manipulační techniku potravinářství je společnost STILL. Tento specialista na intralogistická řešení a dodavatel manipulační techniky neustále sleduje dění v oboru, reaguje na požadavky výrobců, dodavatelů i obchodníků, a přizpůsobuje svá řešení nové situaci na trhu.

STILL zásobuje potravinářský průmysl výkonnými vozíky vhodnými pro manipulaci v potravinářském provozu. Mezi nejprodávanější techniku patří elektrické vysokozdvižné vozíky a paletové VZV či nízkozdvižné paletové vozíky.

Firma nabízí vysoké výkony při překládce, dlouhé dojezdy na jedno dobití baterie, dokonalý výhled do všech stran a tím vysokou bezpečnost práce i stroje s vysokou obratností a přesnou manévrovatelností. STILL dodává nové vozíky, ale taktéž použitou manipulační techniku K dispozici je též manipulační technika k pronájmu.


Více než jen technika

Důležité si je uvědomit, že STILL není jen prodejce manipulační techniky. Jde o specialistu na logistiku a logistická řešení, jako i poskytovatele kompletních služeb v oblasti logistiky. O váš park vozíků se vám je STILL schopen starat.

Nabízí promptní záruční i pozáruční servis vozíků i další nadstandardní služby. Jde třeba o službu mytí VZV v mobilní myčce, kterou s nadšením přivítali provozovatelé vozíků, kteří neměli zajištěnou vlastní likvidaci odpadních vod vznikající při mytí vozíků.

Podobně úspěšnou službou využívanou majiteli starších vozíků s olověnými baterie je desulfatace, které i staré poškozené baterie vrací opět do provozu. Pro použití v potravinářském průmyslu má STILL k dispozici nejmodernější elektrické vozíky s Li-Ion bateriemi (viz. vysokozdvižné vozíky eshop). Například elektrický vysokozdvižní vozík RX 20 Li-Ion je doslova šampion v disponibilitě. Pouhých 30 minut dobití prodlouží chod vozíku o několik hodin.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
1. března 2021


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.