Jak se z nevěrné manželky stala chladnokrevná vražedkyně

původně vyšlo: Slavie - 1913, autor neuveden.
Bylo by chybou idealizovat si minulost a lidi v ní žijící. Článek z roku 1913 vám ukáže, že se i v dávných dobách mezi obyčejnými lidmi odehrávaly příběhy se špatným koncem plné nenávisti a násilí.


Zabila muže před milencem.

Vivian. La. — V úterý udála se zde rodinná tragedie, která vyvolala veliké vzrušení.

Jesse Stroud, místopředseda Vivian Oil Co., byl zastřelen na veřejné cestě svoji manželkou v přítomnosti milence jejího Edwarda Beelera, s kterým si vyjela na koni na výlet. Stroud již delší dobu pozoroval, že manželka jeho k němu ochladla a že věnuje pozornost Beelerovi.

V úterý následoval nevěrnou manželku a jejího milence a když je dostihl, strhl Beelera s koně, a počal do něho bušiti. Paní Stroudová vytáhla revolver a střelila po svém manželi, zranivši jej v boku. Tento však pokračoval v bušení do svého soka. Vypálena druhá rána, kterou raněn byl Beeler.

Po té paní Stroudová přitiskla hlaveň revolveru na hlavu svého manžela, a kulka vnikla do mozku, tak že nastala smrt okamžitě. Pani Stroudová je žena nápadně sličná a 20 roků stará. Byla ihned zatčena a dopravena vězení ve Vivian.

Prohlásila po svém činu chladnokrevně, že nyní nebude jí již nic státi v cestě, aby provdala se za svého milenci. Zpráva o této vraždě rychle se rozšířila po okolí a před vězením počaly se shromažďovati davy lidu, které chtěly nevěrnou manželku a vražednici lynčovati.

Následkem toho ozbrojeni pomocníci šerifovi byli nuceni paní Stroudovou dopraviti do vězení v Shreveport, La. Jistý obchodník olejem nabídl záruku v obnosu $20.000. bude-li vražednice propuštěna, ale záruka prozatím přijata nebyla.


Původní zdroj historického článku:
Slavie - 1913, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
14. dubna 2020


Diskuze k článku „Jak se z nevěrné manželky stala chladnokrevná vražedkyně“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.