Hlídejte si cenu zlata. Jde o vaše finance

článek je inzerce, nejde o historický text
V okamžiku, kdy se chystáte investovat do zlata, je dobré si všímat několika aspektů. Mnozí investoři, zejména ti drobní, dělají chybu v tom, že investiční zlato nakupují hned v prvním obchodě, na který narazí. Takovýto postup vás může stát poměrně značné množství peněz.


Cena na burze nikdy není srovnatelná s nabídkou prodejců

Základním postupem je zjistit si, jaká je cena zlata na komoditní burze.

Tato hodnota je však pouze orientační a u žádného solventního prodejce s ní nemůžete počítat. Zvláště v tuzemsku, protože žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Veškeré zlaté slitky se do Česka a na Slovensko dovážejí ze zahraničí. Pocházejí hlavně ze švýcarských, případně z německých rafinérií. Je tedy logické, že cena zlata musí být o něco vyšší, než je daná v rámci komoditní burzy.

Porovnáním nabídek lze ušetřit tisíce korun

V Česku jsou rozdíly v cenách u jednotlivých prodejců poměrně markantní, rozpětí se pohybuje až kolem 10 %. Jakmile se tedy rozhodnete pořídit si investiční zlato, je nutné si důkladně projít nabídky alespoň několika obchodníků, abyste věděli, který vám zlato nabídne za nejlepší cenu.

Kromě toho si ale samozřejmě všímejte rovněž kvality obchodu. Není na škodu si všímat historie prodejce, dobrý kamenný obchod či eshop by měl mít minimálně několikaletou historii.

Za pozornost jistě stojí také recenze předchozích zákazníků. Jsou-li pozitivní a je jich dostatek, ukazuje to, že u daného prodejce zbytečně nepřijdete o peníze.

Vyžadujte certifikát

V neposlední řadě je potřeba si uvědomit, že zlaté slitky mají mít certifikát. Ten potvrzuje jejich ryzost a původ. Díky němu pak investiční zlato v budoucnu bez jakýchkoliv problémů směníte zpět za peníze, a to prakticky kdekoliv na světě.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
5. prosince 2021


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.