Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Halloween - americká zábava, přinášející lidem zranění i smrt

původně vyšlo: Slavie 1903, autor neuveden.
Pokládáte Halloween za roztomilý svátek, při kterém se děti v některých zemích oblékají do strašidelných kostýmů, chodí koledovat sladkosti a všude k tomu svítí vydlabané dýně? Článek z roku 1903 vám ukáže, jak divoký Halloween kdysi v Americe býval.


Americké zábavy.

Jak známo, libuje si americká mládež v rozličném uličnictví večer o Všech Svatých. Říkají tomu Halloween eve.

Letos jsou následky takových darebných kousku následující:

Zabití 3.
Zraněných 9.
O rozum připraven 1.

V Clevelandě se zbláznila slečna R. Hagerová přestrašením jež spůsobeno, když uličníci, jak u okna seděla, ukázali ji nápodobeni nu umrlčí hlavy.

V Greensburgu se následkem “praktických” žertů dva mladíci poprali a jeden byl při tom zastřelen. Jméno jeho jest Salsgiver.

Motorák Griley myslil, že postava na tratích ležící je z hadrů — tedy žertem “dušičkovým” káru neustavil a tak přejel člověka, dosud neztotožněného. To se stalo v Columbusu.

V East Liverpool byl zastřelen Devar a jiný člověk nebezpečně poraněn od mladíků, kteří slavili “Halloween” střelbou.

Největší neštěstí ale se stalo blíže Port Huron. Tam zástup mladíku prováděl: Josefu Lambertovi nějaké “žerty”, on do nich střelil, jednoho usmrtil a osm jest jich poraněno.

“Halloween” má vznik svůj v pověře, že přede dnem dušiček vstanou nebožtíci na nějakou chvíli z hrobů s dovolením, po světě se rozhlédnouti. Uličníci chodí v neobyčejném přestrojení a nápodobená umrlčí hlava hraje při loni hlavní roli.


Původní zdroj historického článku:
Slavie 1903, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
2. listopadu 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.
Debata k článku Halloween - americká zábava, přinášející lidem zranění i smrt


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: