Důvod brutálního přepadení trafikantky? Alkohol

původně vyšlo: Lidové noviny - 1925, autor ev.
Alkohol dokáže v některých lidech vyvolat ty nejhorší vlastnosti. Článek z roku 1925 vám popíše tragický případ, kdy se o tom na vlastní kůži přesvědčila prodavačka v jedné moravské trafice.


Loupežné přepadení trafikantky.

O přepadení 74leté Terezie Minářové v Bludově na severní Moravě, o němž měly Lidové Noviny již zprávu, oznamují se tyto podrobnosti:

V úterý odpoledne přišel k Minářové neznámý muž a žádal kořalku. Minářová, která má trafiku, prohlásila, že kořalky nemá a že nemá kdy se s ním baviti. Neznámý beze slova odešel ke dveřím, zastrčil závoru, vytáhl klíč a řekl: »Já tě musím zabít, ty potvoro.«

Nato ji uchopil a počal tlouci její hlavou o zeď. Pak vzal nějaký předmět, podle všeho sekyru, a mlátil jí vztekle do hlavy nebohé ženy tak dlouho, až se skácela. Pak odešel do kuchyně, kde vše zpřeházel a ukradl menší částku peněz.

Zatím co v kuchyni hledal, probrala se Minářová z mrákot, doplížila se ke dveřím, otevřela a volala o pomoc. Lupič uslyšev křik, utekl z bytu předsíní a zadním vchodem do dřevěné kůlny, tam vyrazil dvě prkna ze stěny a utekl do lesa.

Přivolaný lékař zjistil na Minářové 13 ran na temeni hlavy, tři rány na levém spánku a četné rány na ostatním těle. Stařena těmto ranám asi podlehne.

Četnictvo podle popisu zjistilo, že vražedný útok spáchal dělník Josef Březina z Bludova, který byl viděn u domu Minářové. Minářová se ve středu probrala z mrákot a s určitostí potvrdila v pachateli Březinu.

Lupič byl téhož dne četnictvem vypátrán v lesích, zatčen a dopraven k soudu.


Původní zdroj historického článku:
Lidové noviny - 1925, autor ev.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
30. července 2020


Diskuze k článku „Důvod brutálního přepadení trafikantky? Alkohol“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.