Digitální marketing prochází neustálým vývojem, kterému se musíte přizpůsobit. Jak se neztratit?

článek je inzerce, nejde o historický text
Nejspíše každý podnikatel pozoruje současný fenomén, kdy se rok od roku postupně zvyšuje dosah online světa. Ten už neslouží pouze jako jakýsi vedlejší pomocník, ale stává se neoddělitelnou součástí práce, studia, komunikace, zábavy, bezpečnosti a dalších oblastí lidské činnosti. Z toho důvodu, chcete-li získávat zákazníky, musíte vhodně propagovat svou firmu rovnou na několika platformách.

Počátek v devadesátých letech

První sofistikované náznaky digitálního marketingu historie přisuzuje počátku devadesátých let minulého století.

Původními médii, v jejichž rámci se tehdy začala objevovat online propagace, byl e-mail a první vyhledávací systém jménem Archie. V roce 1993 přišel v rámci daného systému na svět otec dnešních internetových bannerů, které dnes všichni důvěrně známe.

Online marketing však začal nabírat nezastavitelné tempo až v novém tisíciletí, kdy se jedním z hlavních milníků stal rozvoj takzvané funkce Cookie, jež v současné době každým dnem sbírá data týkající se chování uživatelů internetu. Následující invence v podobě Google AdWords a sociálních sítí představovaly benzín do ohně tohoto fascinujícího oboru.

Propagace je věda

Současná doba nabízí neuvěřitelné množství nejrůznějších médií a prostředků, díky nimž lze získat spoustu zákazníků. Není proto divu, že se pouze na našem trhu pohybují stovky a stovky profesionálních agentur, které pomáhají podnikatelům s rozvojem jejich činnosti.

Dobrým příkladem je třeba digitální a SEO agentura Lucky Brand, jež se sice specializuje na odvážné start-upy, ale problémem není ani kooperace s již zavedenými firmami. Jestli máte v plánu proniknout do tajů fascinujícího světa marketingu, podívejte se na stránky pod vloženým odkazem.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
2. října 2022


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.