Čalounické látky vám pomohou zpestřit bydlení

článek je inzerce, nejde o historický text
Pravdou je, že dnešní svět je zahlcen hadry. Zejména oblečením, které nic nevydrží a následně představuje velkou ekozátěž. Ve velkém nakupujeme i bytový textil, ale rozhodně méně uvážlivě než dříve a mnohdy bez ladu a skladu. Vraťme se k tomu, co bylo v minulosti. Nakupme látky, jež navzájem dokonale ladí, a bytový textil si ušijme. Je to mnohem jednodušší než ušít kalhoty, šaty nebo kabát a do šití ubrusů či závěsů se může pustit i naprostý začátečník a amatér.


Dekorační látky umí proměnit byt

V minulosti, a ne tak dávné, nebylo zas tak snadné shánět kvalitní designové látky, přestože se více šilo. Kdo šil, měl vyhráno.

Šicí stroj nesměl chybět v žádné domácnosti, koupit jej však nebylo snadné. Dnes bez problémů koupíme šicí stroj i dokonalé dekorační látky. Z těch lze do domácnosti ušít vše.

Od závěsů, přes různé dekorační předěly, ubrusy, podsedáky, prostírky i dečky. Hitem jsou pořád bavlněné látky. Z těch se šijí třeba dekorační hračky pro děti, hnízda pro miminka i nádherné povlečení.

Že se dají levně koupit? To ano, avšak nikdy je pak neumíte tak dokonale doladit se zbytkem interiérových textilií, jako když si ušijete povlečení svépomocí.

Dětské látky dělají snové pokojíky

S textilem se dá kouzlit i v dětském pokojíku. Dětské látky nabízí motivy, které děti milují. Jednoduše pokojík promění na zálesácké doupě, přivedou komiksové hrdiny, ale i vykouzlí velikonoční nebo vánoční atmosféru.

Hitem jsou bavlněné látky, které si dítě samo vymaluje. Ideálně fixkami na textil. Pak lze látku šetrně i prát a motiv na ní vydrží. Děti samozřejmě milují všechny motivy ze svých oblíbených animáků, a i ty s Disney postavičkami koupíte velice snadno.

Nechte děti milovat svůj pokojík. Kupte si dětské látky a proměňte dětský pokoj v pokojíček snů.

Zkuste si směle i práci čalouníka

Máte doma stará křesla, která by se změnou čalounění prokoukla? Nebo sedačku, na níž se vyřádili vaši domácí mazlíčci? Vézt to k čalouníkovi se prodraží. Práce je dnes drahá. Ale napadlo vás, že se do čalounění můžete pustit i svépomocí?

Pomůcek k tomu potřebujete minimum, návody najdete na internetu a krásné čalounické látky nabízí například e-shop Bytema.cz. Určitě nepřehlédněte nádherné gobelínové látky.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
28. června 2021


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.