Americký sen aneb cesta chudého chlapce k milionům dolarů

původně vyšlo: Lidové noviny - 1909, autor neuveden.
Jak se může z chudého dítěte stát uznávaný milionář? Stačí k tomu jen štěstí, vytrvalost a prostředí přející podnikání. Přesně takový životní příběh jednoho amerického milionáře vám přiblíží historický článek z roku 1909.


Jak se dělá v Americe kariéra.

V Bostoně zemřel před několika dny Albert A. Poppe, jehož kariéra jest i pro americké poměry zajímavá: neboť nejen že se vyšinul z podomka na čtyřicetinásobného milionáře, a to hlavně pomocí vynálezů, jež se mu podařilo učinili a znamenitě zpeněžiti, ale stal se dokonce i plukovníkem na základě schopnosti, jež osvědčil ve čtyřleté občanské válce, kterou prodělal od začátku až do konce.

Poppe narodil se roku 1843 v Bostonu a počal vydělávali svůj chléb jako osmiletý hoch, kdy byl přijat na nějaké farmě s týdenní mzdou dvou dolarů. Když sesílil, vrátil se do Bostonu a stal se podomkem v továrně na obuv, kde zůstal až do vypuknuti občanské války.

Vrátiv se jako plukovník, založil obchod s obuvi a za nepříliš dlouhý čas již založil továrnu na obuv. Nedlouho na to podařilo se mu vynalézti stroj na výrobu podešví, jemuž děkoval, že se stal milionářem. Později vrhl se na výrobu bicyklů a sám vynalezl druh Safety.

Nyní zemřel jako majitel desíti milionů dolarů, čili čtyřiceti milionů korun. Podotknouti sluší, že byl také znamenitým střelcem a že při velkých střeleckých slavnostech dobyl vysokých cen.


Původní zdroj historického článku:
Lidové noviny - 1909, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
23. července 2021


Diskuze k článku „Americký sen aneb cesta chudého chlapce k milionům dolarů“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.