Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Amerika zpřísnila podmínky pro přijetí imigrantů, komplikuje to život i Čechům

původně vyšlo: Světozor 1906, autor neuveden.
Amerika kdysi byla zemí zaslíbenou pro každého, kdo se v ní rozhodl žít. Jak vám ale popíše článek z roku 1906, tak podmínky pro přijetí imigrantů se postupně zpřísňovaly.


Měření vystěhovalců amerických.

Amerika přestala dávno býti vytouženým eldorádem evropských nespokojenců; faktum je, že mzdové poměry v Americe jsou sice mnohde daleko příjemnější nežli u nás, ale že vyžaduje se v Americe také daleko většího napětí sil.

Nad to pak sám příjezd do Ameriky třídám dělným velice ztěžován — podle nového zákona nepřijímají se lidé do Ameriky toliko na zdařbůh se deroucí vůbec, ale pouze ti, kdož se mohou vykázati buď jistou hotovostí anebo že jsou na práci jistě zjednáni; ode všech pak vyžaduje se tělesná síla a pevnost.

Americké úřady podrobují každého vystěhovalce přísnému, všestrannému měření, a kdo tělesně nevyhovuje, ten bez milosti jest odmítnut a vrácen Evropě.

Obrázek náš velice charakteristický — předvádí tento „odvod pro Ameriku“ na osobě ženské.

Toto ztěžování i jiné okolnosti vedly konečně k tomu, že ustavilo se v Americe zvláštní slovanské komité, jež má za účel udělovati vystěhovalcům různé rady a je všemožně podporovati — práce to věru velice záslužná!


Původní zdroj historického článku:
Světozor 1906, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
11. října 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Amerika zpřísnila podmínky pro přijetí imigrantů, komplikuje to život i Čechům


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: