Luxusní bydlení láká každého – každý si jej však představuje jinak (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Luxusní byt – to je pojem, pod kterým si asi každý z nás představuje něco jiné. A tyto představy se samozřejmě mění s dobou. Zatímco v 60. a 70. letech byla pro lidi, především pro mladé rodiny, možnost nastěhovat se do nových panelákových zástaveb, symbolem nejvyššího luxusu, po roce 1989 v panelácích bydlet nechtěl nikdo. Každý básnil o starých cihlových bytech, rodinných domech v satelitních městečkách, nebo později o bytových novostavbách developerů. Co je luxusem dnes?

Luxusní bydlení je stále širší pojem. Obecně by měl luxus především naplnit naše osobní představy o bydlení. Někdo preferuje rodinný dům, pro jiné z nás je to zbytečnost a luxusem je velkometrážní byt. Ale zatímco pro někoho budete velká rozloha bytu luxusem, někdo ji vůbec neocení. Pojďme se podívat na tři zcela různé pohledy na luxusní bydlení. Zůstaneme tentokrát jenom u bydlení v Praze, takže nebudeme řešit, o jaké město jde. A taky se podíváme jenom na luxusní bydlení v bytech.

Když je luxusem rozloha a zařízení bytu

Snad nejčastěji se dnes za luxus, budeme se držet tedy toho pražského, považuje větší byt s rozlohou nad 60 metrů čtverečných v dobré lokalitě. Může jít o novostavbu, ale ještě více oceňujeme bydlení v tradičních čtvrtích, jako je třeba Žižkov, Vinohrady, nově též Smíchov, ve zrekonstruované cihlové zástavbě.

Chceme prostor, ale jelikož si podobné bydlení pořizujeme na hypotéku často ještě jako singles, nestojíme o přílišné členění prostoru na malé místnosti. Tyto preference začneme mít až později, s příchodem rodiny. Zatím si rádi dopřejeme velký obytný prostor propojený s kuchyní, větší koupelnu a útulnější ložnici. Základem je byt vybaven novými spotřebiči, designová kuchyň, nové podlahy, stylově řešené zdi a moderní osvětlení. Když k tomu ještě přibude větší terasa, pravděpodobně nezaváháme říct, že si právě takto představujeme luxus. Na podobný prodej bytů Praha 3 se podívejte portálu Psn.cz.

Lokalita a služby jsou dalším typem luxusu

Mnozí však mohou preferovat luxus v mnohem miniaturnějším provedení. Více záleží na lokalitě. Například Praha 6 je perfektním místem pro bydlení nejen díky dostupnosti různých relaxačních a sportovních zón, ale i díky blízkosti letiště. Luxusní prodej bytů Praha 6 tak může mít podobu téměř hotelového ubytování. Že byste v malometrážní jednotce 1+kk o 15 metrech čtverečních nedokázali bydlet? Ale proč ne? Pro zajištění soukromí bydlení postačí. Zejména když jde o bydlení v rezidenční čtvrti, kde můžete jako rezident mimo byt využívat všechny další společné prostory – prádelnu, fitness, zahradu, společenské místnosti nebo dokonce bar. Je to také skvělá možnost zajištění dlouhodobějšího i krátkodobého bydlení na úrovni pro obchodní partnery, zaměstnance ze zahraničí nebo pracovníky v diplomatických službách.

Luxusní bydlení pro rodinu potřebuje více prostoru

Typická česká rodina má dnes jedno dítě. A i když v počtu třech lidí bychom si dokázali vystačit i s menším prostorem bytu, za luxus obvykle považujme byty větší. Řešením jsou různé mezonety, často částečně podkrovní byty. Nemusí jít ani o centrální městské čtvrti. Třeba hledáme prodej bytů Praha 10 – důvodem může být dobrá dostupnost kvalitní školky či školky; to, že v dané lokalitě bydlí babička, která nám s potomkem pomáhá; nebo to, že zde pracujeme a ušetříme čas dlouhým dojížděním do práce. Ten raději věnujeme rodině.

Luxusním bytem je pro nás opět nově zrekonstruovaný byt, v cihlové zástavbě nebo v novém developerském projektu, perfektně vybavený moderní technikou, designově zařízený, s obří kuchyní propojenou s obývacím prostorem. Překvapivě, právě v těchto bodech se pohled na luxus u většiny z nás potkává.



Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
23. září 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!




Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.