Co na sebe na retro párty ve stylu 20. a 30. let? (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Retro párty, karnevaly, oslavy a obdobné akce ve stylu 20. a 30. let minulého století jsou stále populárnější, a proto spoustu z nás zajímá, jak se na takovou retro akci obléci.

Muži to mají nepochybně snazší, neboť mohou sáhnout i do svého současného šatníku. Černé kalhoty, černé sako, bílá košile - to se nosilo i tehdy a zřejmě to najdete i ve své skříni. Oblek doplňte černým motýlkem a máte kostým v podstatě zajištěn. Nyní už jej můžete jen vylepšovat a zdokonalovat.

V prvé řadě řešte klobouk, neboť ten k muži 20. a 30. let 20. století neodmyslitelně patří. Sehnat pěkný a levný retro klobouk včetně buřinky nebo cylindru není dnes problém, byť do současné společnosti už je neuplatníte. Dalšími možnostmi na doladění retro převleku je nalepovací knír, paruka, dýmka, šle neboli kšandy či tzv. psí dečky na nohy.

Dámské oblečení na retro párty se zdá být složitější, ale zase o to více nabízí možností. Šaty se dají sehnat poměrně snadno a za dostupné peníze. U doplňků je výběr ještě bohatší. Třeba e-shop s karnevalovým a dárkovým zboží Hubatá černoška klade na doplňky na retro párty veliký důraz, takže tu vyberete vše, co na takovou akci potřebujete.

Retro image vám dodá krátká paruka, která samozřejmě může být černá, blond i hnědá a dá se ladit rovnou k vybranému kostýmu. K paruce pak patří zdobená retro čelenka, doplněná o stylové peříčko. A když jsme u peří, nemůžeme zapomenout ani na péřová boa kolem krku, které se dnes opět dělá v mnoha barevných variantách, ale pochopitelně se nejvíce používá černé nebo bílé boa.

Pokud chcete vypadat ještě dokonaleji, kupte si ještě tradiční cigaretovou špičku, náhrdelník na krk nebo retro kabelku, která se vám bude hodit i na uschování peněz. No a na retro párty ve stylu 20. a 30. let minulého století už můžete směle vyrazit.
Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
19. září 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.