Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Krásná legenda o stvoření ženy
původně vyšlo: Česká hospodyně 1902, autor neuveden.

Staré báje a legendy obsahují řadu zajímavých věcí. Článek z roku 1902 vám popíše, jak byla podle jedné indické legendy stvořena žena. Myslíte, že by to mohla být pravda?


Původ ženy.

Indická pověst o stvoření světa vypravuje, že Vulkán, tvůrce Všehomíra, chtěje stvořiti ženu, shledal, že spotřeboval všechen material tvůrčí již při stvoření muže.

Z nesnází pomohl si tím, že vzal z mnoha tvorů z každého něco:

Z hada jeho kroucení, schopnost zachytiti se — z rostlin popínavých, třesení — z trávy, přímou postavu — z třtiny rákosové, něžnost — z květů květin, lehkost z listu, pohled z gazely, (oko gazely se za nejkrásnější považuje) jasnost slunečních paprsků, slzy mraků, nestálost větru, měkkost peří, sladkost medu, ukrutnost tygra, zžírající horkost ohně, tuhnutí ledu, žvatlání straky

— vše smísil dohromady a vytvořil — ženu.

Jest to pravda, milé čtenářky?původ historického článku:
Česká hospodyně 1902, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
18. září 2018Debata k článku 'Krásná legenda o stvoření ženy'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.