Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Krásná legenda o stvoření ženy

původně vyšlo: Česká hospodyně 1902, autor neuveden.
Staré báje a legendy obsahují řadu zajímavých věcí. Článek z roku 1902 vám popíše, jak byla podle jedné indické legendy stvořena žena. Myslíte, že by to mohla být pravda?


Původ ženy.

Indická pověst o stvoření světa vypravuje, že Vulkán, tvůrce Všehomíra, chtěje stvořiti ženu, shledal, že spotřeboval všechen material tvůrčí již při stvoření muže.

Z nesnází pomohl si tím, že vzal z mnoha tvorů z každého něco:

Z hada jeho kroucení, schopnost zachytiti se — z rostlin popínavých, třesení — z trávy, přímou postavu — z třtiny rákosové, něžnost — z květů květin, lehkost z listu, pohled z gazely, (oko gazely se za nejkrásnější považuje) jasnost slunečních paprsků, slzy mraků, nestálost větru, měkkost peří, sladkost medu, ukrutnost tygra, zžírající horkost ohně, tuhnutí ledu, žvatlání straky

— vše smísil dohromady a vytvořil — ženu.

Jest to pravda, milé čtenářky?


Původní zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1902, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
18. září 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Krásná legenda o stvoření ženy


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: