Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Jak zlepšit své šance při přepadení? Nápad z roku 1913 používají speciální jednotky dodnes

původně vyšlo: Epocha 1913, autor —a.
Zločin je tu s námi už od dávných časů a ani do budoucna se to asi nezmění. Článek z roku 1913 vám představí praktický vynález, pomocí kterého můžete radikálně zvýšit své šance při přepadení se zbraní.


Wespi

Wespi, zbrojně-technická společnost s r. o. v Berlíně N 39, zavedla nedávno pod tímže jmenem na trh zajímavou novinku, jež značí znamenité zlepšení obranných strelných zbraní.

Za šera neb za tmy je kapesním revolverem vůbec velmi těžko mířit a je-li někdo ve svém bytě přepaden lupičem, jenž je skryt v temnu a sám opatřen zbraní, je obrana prostým revolverem málo platná; má-li pak přepadený v ruce světlo, oslňuje jím k tomu ještě sebe, kdežto lupiči jen svítí na jeho cíl.

Aby se toto nebezpečí odstranilo, dodává jmenovaná firma pro střelné zbraně zvláštní zařízení sestávající z elektrické batterie soustavy čoček s příslušným zapínačem ; reflektor tento, soustředící světlo do úzkého kuželu, osvítí předmět do dálky 20—30 m světelným kruhem průměru 3—4 dm, v jehož středu tmavý bod udává místo, do něhož po stisknutí spouště stihne kulka anižby bylo nutno mířit přes mušku.

V případě přepadení má zařízení toto tu výhodu, že míříme-li na obličej, jest útočník oslněn a tím už částečně odzbrojen; mimoto možno držeti zbraň na délku paže od těla, čímž jest útočník v míření spleten.

Nejnovější konstrukce pro lovecké pušky vykazují možnost osvícení cíle na vzdálenost 70 m i více, okolnost to velmi důležitá pro noční lov. Osvětlovací batterie pak stačí as na 3000 stisknutí. Zařízení celé stojí kol 40 K a lze ji připevniti na každou zbraň; váží asi 200 g.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1913, autor —a.
datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
16. září 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2021 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.