Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Teslův vynález, který měl zastavit válku na moři
původně vyšlo: Epocha 1907, autor —a.

Některé vynálezy geniálního Nikoly Tesly jsou známé dodnes. Věděli jste ale, že Tesla pracoval na vynálezu, který měl zastavit války a zabíjení na moři? Více vám o tom řekne článek z roku 1907.


Teslova námořní mina

Teslův projekt, jak znemožnit námořní války, by byl — předpokládaje ovšem, že je proveditelný — mnohem způsobilejší zbavit národy aspoň jedné části břemene militarismu než několik mírových konferencí.

Teslův projekt je zcela radikální a spočívá v tom, že se podmořskou minou o velmi velikém náboji třaskaviny má způsobit vlna tak ohromné velikosti, aby každý koráb plující na hladině v dosti značné vzdálenosti jednoduše potopila způsobem naznačeným na obrázku, kde jsou znázorněna současně jednotlivá období vlivu takové vlny na plující loď.

Vzbuzení takové vlny by jistě neskýtalo velkých technických obtíží, neboť dnes známe třaskaviny nesmírného účinku, jenž by užitím většího množství explosivné látky vzrostl do závratné výše.

Netřeba tedy než vyčkat, až některý stát dobrovolně či méně dobrovolně propůjčí některý ze svých největších obrněnců na podobný pokus.původ historického článku:
Epocha 1907, autor —a.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
13. září 2018Debata k článku 'Teslův vynález, který měl zastavit válku na moři'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.