Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Extrémní závod, které si v jediném ročníku vyžádal smrt několika účastníků
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.

Extrémní sporty se dnes těší velké popularitě, díky důrazu na bezpečnost ale naštěstí jen zřídkakdy dochází ke ztrátám na životech. Článek z roku 1904 vám popíše sportovní akci, která ale pro mnoho sportovců špatně skončila.


Závody »Matinu«.

Sport zvrhuje se v posledním čase mnohdy v hotovou karikaturu něčeho, co opravdu »sportem« zváti možno.

I u nás vyskytují se podobné výstřelky, jež ovšem zase čas zavěje, aniž by po nich co zbylo. Díváme se na ně s úsměvem, jsou-li naivní a neškodné; leč jsou i případy, že podobný »takésport«, přijde účastníkům velice draho.

Pěší závody francouzských vojínů, jež pořádalo nedávno vydavatelstvo denníku »Matin«, skončily tak nešťastně, že nazvány »smrtícím pochodem vojáků«. Mnoho vojínů následkem vedra i námahy onemocnělo, několik i zemřelo, takže veřejnost byla následky závodů, neodpovídajících nikterak opravdovému sportu, velice roztrpčena.

Dokonce ministr vojenství André byl v té příčině interpelován ve sněmovně a byl nazýván hlavním vinníkem četných nešťastných případů. Prohlásil také, že lituje, že k závodům svolení své propůjčil a že nikdy již se tak nestane.

Podotknouti dlužno, že »Matin« pořádal pěší závody vojáků za účelem reklamním. Naše dva obrázky odnášející se k »smrtícímu pochodu« předvádějí závodníky na začátku cesty a vítěze u cíle.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
11. září 2018Debata k článku 'Extrémní závod, které si v jediném ročníku vyžádal smrt několika účastníků'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.