Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Emancipované holičství, kde jako holiči pracují jen ženy
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.

Pánové, nechali byste si v holičství oholit či upravit vousy raději od muže, nebo od ženy? Pokud raději od ženy, tak vás určitě zaujme historický článek z roku 1904.


Holičský salon ve Stokholmě.

Emancipace jest na postupu.

Stiženým bojem o existenci jsou ženy nuceny pracovati nejen jako dělnice v továrnách, kterýžto druh emancipace jest ostatně v různých formách tak starým jako lidstvo — nejen ucházeti se o doktoráty na vysokých učilištích, nýbrž emancipace staví ženy i na místa vyhrazená dosud středním vrstvám pracovníků.

Po kancelářích a pisárnách, po krámech nejrůznějších obchodů následují i holičské oficiny. Tak tomu v hlavním městě Švédska, Stockholmu.

Kdo ví, jestli tato pozoruhodná stockholmská kuriosita holičského salonu s damskou obsluhou nenalezne za nedlouho cestu i k nám.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. září 2018Debata k článku 'Emancipované holičství, kde jako holiči pracují jen ženy'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.