Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Emancipované holičství, kde jako holiči pracují jen ženy

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.
Pánové, nechali byste si v holičství oholit či upravit vousy raději od muže, nebo od ženy? Pokud raději od ženy, tak vás určitě zaujme historický článek z roku 1904.


Holičský salon ve Stokholmě.

Emancipace jest na postupu.

Stiženým bojem o existenci jsou ženy nuceny pracovati nejen jako dělnice v továrnách, kterýžto druh emancipace jest ostatně v různých formách tak starým jako lidstvo — nejen ucházeti se o doktoráty na vysokých učilištích, nýbrž emancipace staví ženy i na místa vyhrazená dosud středním vrstvám pracovníků.

Po kancelářích a pisárnách, po krámech nejrůznějších obchodů následují i holičské oficiny. Tak tomu v hlavním městě Švédska, Stockholmu.

Kdo ví, jestli tato pozoruhodná stockholmská kuriosita holičského salonu s damskou obsluhou nenalezne za nedlouho cestu i k nám.zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. září 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Emancipované holičství, kde jako holiči pracují jen ženy


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: