Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

První automobilový závod z Paříže do Berlína - sportovní i politická událost mimořádného významu
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.

Dnes jsou dálkové automobilové závody běžnou věcí. V roce 1901 byla ale politická mapa světa o hodně jiná než dnes. Jak vám ukáže náš historický článek, tak tehdy šlo kromě sportovní i o mimořádně důležitou politickou událost.


Z mezinárodních závodů automobilních mezi Paříží a Berlínem.

Francouzsko německá dohoda ve znamení automobilu!

Nezní-li to jak náleží moderně a pro každého pravého sportsmana přímo vítězoslavně?

Ale ovšem, čeho si srdce přeje, tomu rádo věří, a Němci, jimž na takovéto dohodě z příčin pochopitelných obzvláště záleží, vynasnažují se všemožně, aby nedávným závodům automobilním mezi Paříží směrem přes Hanover do Berlína pořádaným dodali rázu politicky netoliko neviňoučkého, ale i zcela srdečného!

Rozhodnutí a vítězství mezinárodních závodů automobilových naplňovala Berlíňany i celý německý a francouzský svět sportovní horečnou nedočkavostí, a když první vítěz s historickým jménem Fournier a k tomu Francouz dojel určitého cíle, Berlína, byl to pravý svátek mezinárodních styků a nejvybranější společnost berlínská si přispíšila, aby pozdravila francouzského vítěze na poli nekrvavém.

Vedle měst Berlína a Hanoveru přispíšil si s čestným darem i císař Vilém, aby dodal slavnosti rázu pokud možná povznášejícího a poměry mezinárodní mile konejšícího.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
26. srpna 2018Debata k článku 'První automobilový závod z Paříže do Berlína - sportovní i politická událost mimořádného významu'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.