Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

První automobilový závod z Paříže do Berlína - sportovní i politická událost mimořádného významu

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.
Dnes jsou dálkové automobilové závody běžnou věcí. V roce 1901 byla ale politická mapa světa o hodně jiná než dnes. Jak vám ukáže náš historický článek, tak tehdy šlo kromě sportovní i o mimořádně důležitou politickou událost.


Z mezinárodních závodů automobilních mezi Paříží a Berlínem.

Francouzsko německá dohoda ve znamení automobilu!

Nezní-li to jak náleží moderně a pro každého pravého sportsmana přímo vítězoslavně?

Ale ovšem, čeho si srdce přeje, tomu rádo věří, a Němci, jimž na takovéto dohodě z příčin pochopitelných obzvláště záleží, vynasnažují se všemožně, aby nedávným závodům automobilním mezi Paříží směrem přes Hanover do Berlína pořádaným dodali rázu politicky netoliko neviňoučkého, ale i zcela srdečného!

Rozhodnutí a vítězství mezinárodních závodů automobilových naplňovala Berlíňany i celý německý a francouzský svět sportovní horečnou nedočkavostí, a když první vítěz s historickým jménem Fournier a k tomu Francouz dojel určitého cíle, Berlína, byl to pravý svátek mezinárodních styků a nejvybranější společnost berlínská si přispíšila, aby pozdravila francouzského vítěze na poli nekrvavém.

Vedle měst Berlína a Hanoveru přispíšil si s čestným darem i císař Vilém, aby dodal slavnosti rázu pokud možná povznášejícího a poměry mezinárodní mile konejšícího.zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
26. srpna 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku První automobilový závod z Paříže do Berlína - sportovní i politická událost mimořádného významu


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: