Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Budova šikmější než šikmá věž v Pise
původně vyšlo: Epocha 1906, autor —a.

I stavitelé někdy udělají chybu. Článek z roku 1906 vám popíše pokus o záchranu stavby, která se naklání o hodně víc než dodnes populární šikmá věž v Pise.


Nakloněná budova.

Podivný osud stihl veliké obilní skladiště zřízené před několika lety před branami Tunisu.

Rozsáhlá tato budova byla založena v zemi velmi nedostatečně, pouze na písku. Když už byla delší čas v užívání, začaly stroje selhávat, jednotlivé jejich části se rozstupovaly, a celá budova aniž by se zbořila se naklonila o značný úhel stranou.

Nyní chce podnikatelstvo dát písek po jedné straně nakloněné budovy odkopat a doufá, že se tak celá stavba bez poškození opět vzpříčí, načež by se teprv dodatečně opatřila řádnými základy.původ historického článku:
Epocha 1906, autor —a.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. srpna 2018Debata k článku 'Budova šikmější než šikmá věž v Pise'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.