Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Budova šikmější než šikmá věž v Pise

původně vyšlo: Epocha 1906, autor —a.
I stavitelé někdy udělají chybu. Článek z roku 1906 vám popíše pokus o záchranu stavby, která se naklání o hodně víc než dodnes populární šikmá věž v Pise.


Nakloněná budova.

Podivný osud stihl veliké obilní skladiště zřízené před několika lety před branami Tunisu.

Rozsáhlá tato budova byla založena v zemi velmi nedostatečně, pouze na písku. Když už byla delší čas v užívání, začaly stroje selhávat, jednotlivé jejich části se rozstupovaly, a celá budova aniž by se zbořila se naklonila o značný úhel stranou.

Nyní chce podnikatelstvo dát písek po jedné straně nakloněné budovy odkopat a doufá, že se tak celá stavba bez poškození opět vzpříčí, načež by se teprv dodatečně opatřila řádnými základy.zdroj historického článku:
Epocha 1906, autor —a.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
9. srpna 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Fotoarchiv

Debata k článku Budova šikmější než šikmá věž v Pise


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: