Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Prototyp dvurotorového vrtulníku. Bude létat?
původně vyšlo: Vynálezy a pokroky 1913, autor neuveden.

Začátky létání byly složité a u vrtulníků to platilo dvojnásob. Zajímavý prototyp dvourotorového plně řiditelného vrtulníku vám představí historický článek z roku 1913.


Letadlo inž. O. Baumgärtela.

Drážďanský inženýr O. Baumgärtel sestrojil letadlo s nosnými vrtulemi (viz obrazec), které má — snad podle jeho náhledu — přivésti převrat v aviatice.

Vrtule jsou nad sebou na témž hřídeli a jsou šestikřídlové. Jejich hřídel lze skláněti podle potřeby, tak že lze vrtulí upotřebiti nejen k vznosu letadla se země ve směru svislém, ale též k pohybu kupředu. Pod vrtulemi je kostra s motorem a sedadlem pro řidiče.

Podrobnosti konstrukce letadla nejsou známy, výsledky zkoušek také ne.

Jsme přesvědčeni, že p. Baumgärtel s tímto letadlem zůstane »přilepen« na půdu zkušebního letiště.původ historického článku:
Vynálezy a pokroky 1913, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
1. srpna 2018Debata k článku 'Prototyp dvurotorového vrtulníku. Bude létat?'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.