Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Chtěli byste jezdit automobilem poháněným vrtulí?
původně vyšlo: Vynálezy a pokroky 1913, autor neuveden.

Vývoj techniky se někdy vydává podivnými a ne vždy správnými cestičkami. Jeden originální způsob pohonu automobilu vám představí článek z roku 1913.


Automobil s vrtuli.

Francouzský automobilista Lesseps koná pokusy s automobilem, který není uváděn v běh pohybem kol, jako obyčejný všem známý automobil, ale vrtulí, jež je hnána benzinovým motorem.

Hnací stroj je jako u automobilu obyčejného vpředu a otáčení jeho hřídele převádí se ozubenými koly a řetězem (viz obraz na první straně) na vrtuli, jež jest umístěna vzadu. Automobil Lessepsův má motor o výkonnosti 40 HP. Vrtule je zhotovena podle plánů inž. Filippiho.

Lze očekávati s jistotou, že výsledky zkoušek zklamou.původ historického článku:
Vynálezy a pokroky 1913, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
30. července 2018Debata k článku 'Chtěli byste jezdit automobilem poháněným vrtulí?'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.