Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak naši předci léčili rýmu
původně vyšlo: Česká hospodyně 1903, autor neuveden.

Trápí vás rýma? Zkuste jí vyléčit podle receptu z roku 1903.


Prostředek proti rýmě.

Ježto as málokdo užije proti rýmě prostředku nedávno v listě našem doporučovaného — neboť nezdrží se každý po 48 hodin všeho nápoje — uvádíme prostředek jiný, který taktéž velmi brzo potkává se s dobrým účinkem.

Koupíme si v lékárně as za 5 kr. kyseliny citronové ve formě krystalků; několik kousků této rozpustíme ve sklenici teplé vody a roztok ten třikrát denně do nosu vsrkujeme.

Tímto zpočátku vzniklé odměšování šlemů velmi brzo ustane.

Spojíme-li prostředek tento ještě s dříve uvedenou methodou, totiž požívání nápojů co nejvíce obmezíme, je výsledek téměř překvapující.původ historického článku:
Česká hospodyně 1903, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
13. září 2018Debata k článku 'Jak naši předci léčili rýmu'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.