Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

110 let starý předchůdce dnešních skládacích deštníků
původně vyšlo: Vynálezy a pokroky 1907, autor neuveden.

Malý skládací deštník, který se pohodlně vejde do tašky nebo dámské kabelky - přesně takového užitečného pomocníka v dešti vám popíše náš historický článek z roku 1907.


Skladací cestovní deštník.

V dobách neustálých dešťů, jak tomu je právě letos, je nesnadno obejiti se bez deštníků, avšak je také nepohodlno nositi s sebou deštník stále.

Jakýsi dobrý vynálezce předvídal obojí i sestrojil deštník, který se dá snadno složit a nosit v malé tašce. Připojený obrázek ukazuje nahoře na polo složený deštník, dole tašku. Skládání deštníku je prý velmi jednoduché.

Deštník se pootevře, horní konce žeber se stlačí k držadlu, načež se objímka opět stáhne, až přejde přes pojistku, a konečně se hůlka vsune do držadla.

Potah deštníku je tak přeložen a z větší části obrácen na ruby. Roztáhnutí vykoná se stejně rychle jako složení. Hůlka se vysouvne, atd.; vše se vykoná obráceným pochodem. Děštníku lze použiti ovšem také jako hůlky, právě tak jako obyčejného deštníku.

Skládací cestovní deštník lze obdržeti u fy. M. Renaut fils, 43, boulevard de Strasbourg v Paříži.původ historického článku:
Vynálezy a pokroky 1907, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
12. července 2018Debata k článku '110 let starý předchůdce dnešních skládacích deštníků'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.