Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Nový motocykl Torpedo, vybavený speciální funkcí pro pohyb rychlostí chůze
původně vyšlo: Vynálezy a pokroky 1904, autor Referent.

Na motorkách se většinou jezdí rychle, někdy se ale naopak může hodit i možnost velmi pomalé jízdy. Přesně takovou funkci nabízel nový motocykl Torpedo od firmy Trojan & Nagl, který vám popíše článek z roku 1904.


Z letošní výstavy automobilové: Motor »Torpédo«.

Velký zájem a pozornost vyvolalo v kruzích sportovních na letošní výstavě automobilové v Praze nové důmyslné zařízení, jímž zdokonalila továrna na automobily a motorová kola Trojan & Nagl v Kolíné své motory.

Tímto zařízením možno motorové dvoukolky, jedno-, dvou- i čtyřválcové, jakož i automobily tak jemně naříditi, že jejich motor, jakmile se jím jen málo pohne, okamžité se uvede v běh, táhne a dle přání tak volně jede, že lze pohodlně pěšky podle stroje jiti a dle libosti na kolo sednouti.

Při zařízení tom odpadá tedy zcela ono známé a obtížné rozjíždění motoru. I nejsilnější motor okamžitě se uvede v běh. Praktická novinka ta má zajisté velký význam pro jízdu v městech, na křižovatkách a na silně frekventovaných ulicích, neboť zamezí možné nebezpečné srážky s chodci a povozy. Motor s tímto zařízením může jeti skutečně tempem promenádním.

Podrobný popis a nákres tohoto důmyslného a praktického zařízení uveřejníme až po vyřízení žádosti o patent. Prozatím přinášíme vyobrazení motorového kola se strojkem jednovalcovým, jež jest opatřeno tímto již osvědčeným zařízením.původ historického článku:
Vynálezy a pokroky 1904, autor Referent.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. června 2018Debata k článku 'Nový motocykl Torpedo, vybavený speciální funkcí pro pohyb rychlostí chůze'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.