Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Trik našich prababiček na vyčištění skvrn od ovoce

původně vyšlo: Česká hospodyně 1901, autor neuveden.
Média jsou dnes plná zázračných pracích prášků, které si poradí s jakoukoliv špínou. Pokud byste ale raději chtěli vyzkoušet zkušenosti našich předků, tak můžete použít tento návod na odstranění skvrn od ovoce z roku 1901.


Jak odstraníme skvrny po ovoci z prádla.

V době ovoce jest pro hospodyni nemilá doba skvrn, které ovoce na prádla a šatech způsobuje.

Abychom skvrny ty odstranili, nesmí především použiti se mýdla a také obvyklé posypávání solí tím více skvrny do prádla vpaluje. Namočíme skvrny nejdříve do studené a pak do teplé vody a to vždy na několik hodin. Pak je pokapeme ostrým horkým octem neb rozpuštěnou kyselinou citronovou a pak je oplákneme.

Starší aneb zvláště barevné skvrny namočí se do syrovátky z kyselého mléka přes noc, pak natrou se máslem, potrou mazlavým mýdlem a pak za několik hodin se v horké vodě vyperou.


Původní zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1901, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
21. června 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Trik našich prababiček na vyčištění skvrn od ovoce


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: