Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jakou pověst měli japonští námořníci za války proti Rusku?
původně vyšlo: Obrazový zpravodaj z bojiště 1904, autor neuveden.

Válečná loď potřebuje kromě silné výzbroje i odvážnou a zkušenou posádku. Článek z roku 1904 vám popíše, jak si v tomto ohledu vedli japonští námořníci.


Před vypálením děla.

Hrůzná sila válečné lodi spočívá v její výzbroji dělové.

Střílny pro menší děla nalézají se v bocích obrněnce, hlavní střílna s ohromnými rychlopalnými děly nejmodernějšich soustav bývá na přídě a na zádi lodi. Velké dělo jest aparát velice komplikovaný a vyžaduje obsluhy několika mužů.

Žaponští námořní vojáci, které vidíme zde obsluhovati dělo před výstřelem, vyznají se prý dobře v zacházení s těmito obry, v ohni pozbývají však chladnokrevnosti a míjejí se cíle.původ historického článku:
Obrazový zpravodaj z bojiště 1904, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
15. června 2018Debata k článku 'Jakou pověst měli japonští námořníci za války proti Rusku?'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.