Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Obří ztráty ruské armády při přechodu Alp
původně vyšlo: Besedy lidu 1902, autor neuveden.

Jak ruská armáda pod velením Alexandra Vasiljeviče Suvorova překonala za tažení proti Francouzům Alpy? To vám přiblíží náš historický článek z roku 1902.


Pochod Rusů Alpami švýcarskými r. 1799.

Příklad neobyčejné pevnosti v přemáhání všech překážek podal nám ruský vojevůdce Suvorov se svojí armádou ve Švýcařích r. 1799.

Táhnoucímu proti Francouzům a krok za krokem s nimi bojujícímu bylo podstoupiti nesčetných nebezpečenství na horách plných sněhu a ledu. Přešel i sv. Gotthard a s armádou polobosou přebrodil se řekami, potoky a slezl nejnepřístupnější výšiny horské.

Ovšem že polovina armády nalezla zde svůj hrob. Vypravuje se, že když vojáci poděšeni a vysíleni hrůzami přírodními nechtěli jiti dále, dal si vykopati ve sněhu hrob a poručil, aby jej do něho položili...

To pomohlo. Vojáci nově nadšeni nastoupili nový vítězný postup. Velký obraz náš předvádí nám stařičkého maršálka, velícího svým známým: »Stupaj! Stupaj!« i zde ku předu, do strašných spoust sněhových a do propastí prahor švýcarských.původ historického článku:
Besedy lidu 1902, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
14. června 2018Debata k článku 'Obří ztráty ruské armády při přechodu Alp'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.