Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Obří ztráty ruské armády při přechodu Alp

původně vyšlo: Besedy lidu 1902, autor neuveden.
Jak ruská armáda pod velením Alexandra Vasiljeviče Suvorova překonala za tažení proti Francouzům Alpy? To vám přiblíží náš historický článek z roku 1902.


Pochod Rusů Alpami švýcarskými r. 1799.

Příklad neobyčejné pevnosti v přemáhání všech překážek podal nám ruský vojevůdce Suvorov se svojí armádou ve Švýcařích r. 1799.

Táhnoucímu proti Francouzům a krok za krokem s nimi bojujícímu bylo podstoupiti nesčetných nebezpečenství na horách plných sněhu a ledu. Přešel i sv. Gotthard a s armádou polobosou přebrodil se řekami, potoky a slezl nejnepřístupnější výšiny horské.

Ovšem že polovina armády nalezla zde svůj hrob. Vypravuje se, že když vojáci poděšeni a vysíleni hrůzami přírodními nechtěli jiti dále, dal si vykopati ve sněhu hrob a poručil, aby jej do něho položili...

To pomohlo. Vojáci nově nadšeni nastoupili nový vítězný postup. Velký obraz náš předvádí nám stařičkého maršálka, velícího svým známým: »Stupaj! Stupaj!« i zde ku předu, do strašných spoust sněhových a do propastí prahor švýcarských.zdroj historického článku:
Besedy lidu 1902, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
14. června 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Debata k článku Obří ztráty ruské armády při přechodu Alp


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: