Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Měli by cestující v autobuse platit ceny jízdenek podle své váhy? Ano!
původně vyšlo: Epocha 1905, autor —a.

Přesně s tímto originálním nápadem přišla jedna americká autobusová společnost. Myslíte, že je to dobrý nápad? Podrobnosti vám prozradí náš historický článek z roku 1905, kdy byla tato platba podle váhy cestujících zavedena.


Poplatek za dopravu osob dle váhy

Poplatek za dopravu osob dle váhy je zaveden na jedné místní dráze (Pueblo Valiez Electric Railway) v severoamerickém státě Colorado.

Cestující, jenž podá jízdní lístek, vstoupí při tom na kontrolní váhu, která rozhoduje o výši jízdného. Nám, kteří jsme zvyklí platit dle váhy jen za dopravu zboží, zdá se ovšem tato manipulace poněkud nezvyklou, ne-li skoro urážlivou; spravedlnosti jí však jistě nelze upřít.původ historického článku:
Epocha 1905, autor —a.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
11. června 2018Debata k článku 'Měli by cestující v autobuse platit ceny jízdenek podle své váhy? Ano!'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.