Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   originální samolepky Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na obrázky DraGIF.cz

Drobné módní vynálezy pro dámy
původně vyšlo: Epocha 1909, autor —a.

Dámy a dívky, řešíte problém kde nosit drobné, případně jak docílit co nejhezčích dlouhých nehtů? Zkuste se inspirovat nápady z roku 1909.


Rukavice s kapsičkou

Mnoho vtipných „vynálezců" si již lámalo hlavu, kam nejvhodněji ukryt dámskou tobolku, neboť jak známo, stará se dámská moda posledních let o vše možné, jen ne o pořádné kapsy. Bylo sice již na poli vynálezů vykonáno mnoho, aby se odpomohlo tomuto nedostatku, leč ani úkryt v deštníku, ani kapsička v rukávníku nevyhověly úplně svému účelu, nejsouce vždy po ruce; mimo to poskytovaly zlodějům velmi snadnou příležitost.

Snad si vynález na obrázku, drobná to kapsička v rukavici, dobude přízně našich dam. Velké kapitaly se v ní arci uschovat nemohou, ale nějaký ten dvacetihaléř na nej nutnější drobnou výlohu přec ukryje.


Přístrojky na formování nehtů

Jinou modní pomůckou jsou přístrojky, které spatřujem na obrázku, pravá to mučidla pro ty, kdo je upotřebují. Co však taková módní dáma nepodnikne, aby byla „chic"?

Káže-li moda, že prsty na rukou mají být na koncích tenké a nehty podlouhlé, nezbývá těm, jimž příroda těchto tvarů nedala, než aby si jich získali uměle, pomocí různých svorek a šroubků, jimiž se nehty a prsty formují v žádaný tvar.

Debata k článku 'Drobné módní vynálezy pro dámy '
originální zdroj, ze kterého tento historický článek pochází:
Epocha 1909, autor —a.


datum digitalizace a zveřejnění historického článku na internetu:
31. července 2017ReklamaHledání

 

Facebook

ReklamaVšechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690XNaše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.