Rozpraskané paty? Nemilosrdně se jich zbavte! (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Především v létě často nosíme sandály a jinou otevřenou obuv. Rozpraskané paty pak v ní dáváme na odiv veřejnosti a rozhodně to není něco, s čím se můžeme chlubit. Čím déle si jich přitom nebudete všímat, tím hůře budou vypadat. A nejenom to. V pokročilých stadiích se přidá velmi nepříjemná bolest. Jak se jí vyhnout? V první řadě vůbec nedovolit, aby vám paty popraskaly.

O paty pečujte jako o zuby

Mykóza, genetické predispozice a v neposlední řadě nedostatečná hygiena. To je stručný výčet příčin, které za popraskanými patami mohou stát. Ano, je tomu tak, i o paty bychom měli pečovat stejně důsledně jako o zuby. No schválně, troufli byste si zuby nevyčistit týden? Asi těžko. Chodidlům se ale takové pozornosti už nedostává. A to se jim nelíbí. Začíná to přitom nevinně až plíživě. Kůže se postupně vysouší, až se nakonec vysuší do té míry, že začne praskat. Její povrch pak připomíná vysušenou a rozpraskanou poušť. Do prasklin se dostanou nečistoty, ty se zanítí a vy pro bolest nebudete chtít udělat jediný krok.

Bruska na paty

Vyvstává otázka co s tím? Odpověď je prostá: v první řadě o chodidla pečovat a nezabránit, aby se situace zhoršila až do posledního stadia. Na prvním místě je tedy pravidelné obrušování. Pomáhají různé pemzy, škrabky a skvělým pomocníkem je elektrická bruska na paty Nexon Wet&Dry. Přístroj je voděodolný, nabíjecí, ale především vybavený velmi výkonnými brusnými válečky s různou hrubostí. Účinnost přístroje zvyšuje i to, že jej bez obav můžeme používat ve vodě, která paty zároveň změkčí. Jejich broušení je pak mnohem snadnější a účinnější. Výsledek je rozhodně znát hned po prvním použití.

Elektrický pilní

Na principu účinných brusných válečků je založen i elektrický pilník na paty. Jeho provoz je možný buď přímo ze sítě, nebo prostřednictvím dobíjecí akumulátorové baterky. Rozhodně si dejte pozor na odstraňování ztvrdlé kůže skalpelem, který bývá velmi ostrý a můžete se snadno pořezat.

Chodidla jako v bavlnce

Po samotném odstranění ztvrdlé kůže byste měli chodidlům dopřát lázeň. Pomáhají například heřmánkové odvary doplněné o březové listí nebo měsíček. Vhodné je také střídání teplé a studené vody. A po koupeli nohy dobře promažte. Nemusíte si přitom kupovat cenově přemrštěné produkty. Kvalitní kosmetiku ve své nabídce má i vyloženě levná kosmetika. Projděte si sortiment některé drogerie online a hned budete v obraze. Hlavně ale začněte co nejdříve, protože sezóna otevřených letních bot je nadosah.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
25. dubna 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nejčtenější články
za posledních 30 dní

Nákupem na Hapík.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.