Rozpraskané paty? Nemilosrdně se jich zbavte! (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Především v létě často nosíme sandály a jinou otevřenou obuv. Rozpraskané paty pak v ní dáváme na odiv veřejnosti a rozhodně to není něco, s čím se můžeme chlubit. Čím déle si jich přitom nebudete všímat, tím hůře budou vypadat. A nejenom to. V pokročilých stadiích se přidá velmi nepříjemná bolest. Jak se jí vyhnout? V první řadě vůbec nedovolit, aby vám paty popraskaly.

O paty pečujte jako o zuby

Mykóza, genetické predispozice a v neposlední řadě nedostatečná hygiena. To je stručný výčet příčin, které za popraskanými patami mohou stát. Ano, je tomu tak, i o paty bychom měli pečovat stejně důsledně jako o zuby. No schválně, troufli byste si zuby nevyčistit týden? Asi těžko. Chodidlům se ale takové pozornosti už nedostává. A to se jim nelíbí. Začíná to přitom nevinně až plíživě. Kůže se postupně vysouší, až se nakonec vysuší do té míry, že začne praskat. Její povrch pak připomíná vysušenou a rozpraskanou poušť. Do prasklin se dostanou nečistoty, ty se zanítí a vy pro bolest nebudete chtít udělat jediný krok.

Bruska na paty

Vyvstává otázka co s tím? Odpověď je prostá: v první řadě o chodidla pečovat a nezabránit, aby se situace zhoršila až do posledního stadia. Na prvním místě je tedy pravidelné obrušování. Pomáhají různé pemzy, škrabky a skvělým pomocníkem je elektrická bruska na paty Nexon Wet&Dry. Přístroj je voděodolný, nabíjecí, ale především vybavený velmi výkonnými brusnými válečky s různou hrubostí. Účinnost přístroje zvyšuje i to, že jej bez obav můžeme používat ve vodě, která paty zároveň změkčí. Jejich broušení je pak mnohem snadnější a účinnější. Výsledek je rozhodně znát hned po prvním použití.

Elektrický pilní

Na principu účinných brusných válečků je založen i elektrický pilník na paty. Jeho provoz je možný buď přímo ze sítě, nebo prostřednictvím dobíjecí akumulátorové baterky. Rozhodně si dejte pozor na odstraňování ztvrdlé kůže skalpelem, který bývá velmi ostrý a můžete se snadno pořezat.

Chodidla jako v bavlnce

Po samotném odstranění ztvrdlé kůže byste měli chodidlům dopřát lázeň. Pomáhají například heřmánkové odvary doplněné o březové listí nebo měsíček. Vhodné je také střídání teplé a studené vody. A po koupeli nohy dobře promažte. Nemusíte si přitom kupovat cenově přemrštěné produkty. Kvalitní kosmetiku ve své nabídce má i vyloženě levná kosmetika. Projděte si sortiment některé drogerie online a hned budete v obraze. Hlavně ale začněte co nejdříve, protože sezóna otevřených letních bot je nadosah.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
25. dubna 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.