Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Zatravňovací dlažba má široké uplatnění. Vybrat si můžete mezi plastovou a betonovou variantou (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
V rámci rekonstrukce exteriéru rodinného domu zřejmě budete hledat způsob, jak zpevnit příjezdovou cestu do garáže. V několika posledních letech se do popředí prodírá zatravňovací dlažba, která zachová vzhled zeleně, ale zároveň s automobilem nezapadnete do bahna. Současný trh nabízí hned několik variant zatravňovací dlažby, na které se v následujících řádcích podíváme.


Betonová zatravňovací dlažba

První možností je betonová zatravňovací dlažba, přičemž jak už samotný název napovídá, základním stavebním kamenem takového řešení jsou betonové tvárnice. Vyznačuje se vysokou odolností, nosností a protiskluzovými vlastnostmi. Ovšem na druhé straně stojí i nějaké menší nevýhody, jako je vysoká hmotnost, se kterou je spojena špatná manipulace s tvárnicemi. Oproti ostatním alternativám není betonová zatravňovací dlažba tak odolná vůči povětrnostním vlivům. Vegetační dlažba, jak se jinak zatravňovací dlažbě říká, dává příjezdové cestě do garáže přírodní vzhled.

Plastová zatravňovací dlažba

Přijatelnější je plastová zatravňovací dlažba. Jestliže se domníváte, že plast není až tak odolný a neudrží váhu automobilu, potom jste na omylu. Plastové dlaždice prochází náročným procesem výroby, díky němuž je zajištěna vysoká nosnost. Výrobci uvádí, že se plastová zatravňovací dlažba hodí i na místa, kde stojí nákladní vozidla.

Kde koupit dlažbu?

Jakmile budete hledat odborníka na dlažbu, zaměřte se především na kvalitativní zpracování, nikoliv na nízkou cenu. Přece jen, jedná se o investici na několik let, a proto se na materiálu nevyplatí šetřit. Pestrým produktovým portfoliem se pyšní společnost PRESBETON, o které jste pravděpodobně už někdy slyšeli, ať už v souvislosti s dlažbou či fasádním systémem. Vybrat si můžete z nepřeberné škály výrobků, které uspokojí i náročnou klientelu.

Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
24. dubna 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2021 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.