Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Tragédie: ztroskotání lodě Gneisenau přímo v přístavu, desítky mrtvých!
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.

Katastrofu, při které přišly o život desítky námořníků z německé parní korvety SMS Gneisenau, popisuje článek z roku 1901.


Ztroskotaná německá loď »Gneisenau«.

Námořní neštěstí hrozného druhu událo se dne 16. prosince v přístavu Malagy, jednom z nejstarších španělských měst a nejproslulejších přístavišť v moři Středozemním.

Německá loď »Gneisenau« ztroskotala se těsně před přístavem, při čemž neméně než 40 mužů s kapitánem S. Kretschmannem přišlo o život. Náhle přihnavší se orkán vrazil do lodi, která ležela východně od přístavu, tak prudce, že mamo bylo úsilí plavců dostati se proti němu do přístavu.

Loď před očima přichvátavšího jí na pomoc španělského námořnictva rozbila se o přístavní zdi a ponořila se i se vším mužstvem.

Kapitán Kretschmann setrval do poslední chvíle hrdinně na svém místě a nalezl i se svým mužstvem hrob ve vlnách mořských.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
15. dubna 2018Debata k článku 'Tragédie: ztroskotání lodě Gneisenau přímo v přístavu, desítky mrtvých!'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.