Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Americká divadelní loď
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.

Američané se nikdy nebáli originálních nápadů. Jedním z nich byla například divadelní loď, kterou vám představí článek z roku 1904.


Plovoucí divadlo v Americe.

Podnikavost a vynalézavost Američana nezná překážek a neleká se ani projektů nejpodivuhodnějších i na pohled nejbizarnějších.

Takovou myšlenkou jistě jest zbudování lidového divadla na lodi na veliké řece a cestování s ním jakož i s celou hereckou společnosti po řece nahoru i dolů. Ve větších městech, ležících na řece, divadlo se zastaví, připevní ke břehu a podnikatel ihned ve městě zve obvyklými plakáty na představení »Madame Sans-Gêne«, »Kontrolor spacích vagonů« atd.

Pohostinské hry herecké společnosti trvají tak dlouho, pokud její repertoár není vyčerpán nebo pokud divadlo jeví s dostatek přitažlivosti. Potom jednoho dne zřízenci divadlo odpoutají, zapřáhnou k němu parník, a už to jde zase za ziskem i slávou hereckou o štaci dále.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1904, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
4. dubna 2018Debata k článku 'Americká divadelní loď'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.