Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak vypadaly a jak létaly první vrtulníky?
původně vyšlo: Vynálezy a pokroky 1924, autor neuveden.

Přinášíme vám dobový článek z roku 1924 a historický filmový dokument ukazující, jaké měly vrtulníky na začátku letové vlastnosti a jak je bylo složité ovládat.


Pokroky helikoptér.

Dne 4. května 1924 vykonal ve Valentigney Ochmichen první let helikoptérou v uzavřeném okruhu 1 km.

Ochmichen studuje otázku helikoptéry za spolupráce Peugeutovy Společnosti již 3 leta. Let na dráze delší než 1 km byl vykonán za 1 min. 40 vteř. ve výši asi 1 m až i 3 m v určitých okamžicích.

Minulého roku provedli Ochmichen a Pescara jen několik letů v přímé dráze. Z toho je vidno, jak úspěšně se na tomto poli pracuje.


Dodatek redakce Bejvávalo.cz:
Pro zajímavost navíc přidáváme k našemu historickému článku i dobový filmový dokument s ukázkami letových schopností prvních vrtulníků. Létat s nimi nebylo nic snadného a lze tak lépe posoudit, jak velký výkon bylo uletět s podobným strojem vzdálenost delší než 1 kilometr.původ historického článku:
Vynálezy a pokroky 1924, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
29. března 2018Debata k článku 'Jak vypadaly a jak létaly první vrtulníky?'

Fotoarchiv
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.