Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak emancipace změnila ženské tělo?
původně vyšlo: Eva 1914, autor neuveden.

Přinášíme vám zajímavý výzkum z roku 1914, popisující jak změna životního stylu za poslední desetiletí změnila ženské tělo.


Stávají se ruce žen většími?

Americký sochař Daniel Chester French tvrdí, že tomu tak. Již několik let studuje ženské ruce a přišel nyní k tomu přesvědčení, že ruka ženská se zvětšuje.

Dlouhá, úzká ženská ruka, pokrytá jemnou pletí, je stále vzácnější a za to se vyskytuje čím dále tím více krátká, široká ruka, připomínající ruku mužskou. Kulturní vývoj ženy v posledních 50 letech pěstování sportu a tělesná cvičení, to vše vtisklo ženské ruce charakteristickou známku. Před 50 lety byla hra na klavír skoro jedinou prací rukou vzdělané dámy, kdežto nyní potřebují ženy rukou a jejich síly k sportu.

Dějiny vývinu ženské ruky od počátku středověku do nynější doby podávají nejlepší obraz duševního rozvoje ženy. Na prvních obrazech je ruka ženy nepěstovaná, tlustá a bezvýrazná a svědčící o absolutní duševní nesamostatnosti ženy, kdežto ženské ruce renaissance už ukazují jemný citový život.

Ale srovnány s dnešníma rukama žen, jsou dosud prosté, nerafinované, jsou jemné, slabé, kdežto dnešní nice svědčí o síle, o mohutném hmatu, uvědomělém chtění ženského ducha.


původ historického článku:
Eva 1914, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. března 2018Debata k článku 'Jak emancipace změnila ženské tělo?'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.