Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Měli byste odvahu letět takovým strojem?
původně vyšlo: Epocha 1911, autor -a.

Sice to na první pohled vypadá jako létající kolo Jana Tleskače, ale jde o historické skládací motorové letadlo. Popíše vám ho článek z roku 1911.


Skladací letadlo.

Převážení letadel, jichž rozměry jsou vesměs značné, s místa na místo skytá dosud mnoho obtíží, neboť musí být rozebrány ve své součásti.

Tato okolnost je velmi nepříjemná zvlášť u letadel sloužících účelům vojenským, kde se vždy žádá rychlá pohotovost všech válečných pomůcek.

Tomu odpomoci se pokusil Francouz Bina, jenž sestrojil přístroj zobrazený na obrázku; jeho křídla lze sklopit dohromady tak, že pak možno s letadlem jeti po obyčejných silnicích jako automobilem.

Je-li však tato sklápěcí konstrukce dost silná a tak bezpečná jako dosavadní, nelze ještě zjistit; dosud aspoň všechny konstrukce toho druhu selhaly.



původ historického článku:
Epocha 1911, autor -a.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
6. března 2018



Debata k článku 'Měli byste odvahu letět takovým strojem?'








Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.



Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.