Julius Maggi zemřel.
V Kempttale ve Švýcarsku uložen byl nedávno k věčnému odpočinku Julius Maggi, doživ se 66 let. Odešel jím muž neobyčejného nadání a vzdělanosti, spojené s neúnavnou pílí a řídkou rázností.
Původně byl majitelem několika mlýnů na obilí. Počátkem let osmdesátých zaměstnával se na základě rozsáhlých studií problémem opatřiti rychle připravitelné, plně výživné a při tom levné lidové potraviny. Po dlouhých pokusech a po překonání nemalých obtíží vynalezl ony známé výrobky, které roznesly pak jeho jméno do všech končin světa.
Povzbuzeni a podpory dostalo se mu »Švýcarskou společností pro obecné dobro«, která se věnovala týmž otázkám a měla členy přední zástupce vědy. Byl to zvláště též známý lékař a inspektor továren, dr. Schuler-Mollis, jenž ihned seznal národohospodářský význam vynálezu toho. Svými vynikajícími vlastnostmi ducha a povahy získal Julius Maggi brzy zdatné spolupracovníky, s nimiž přivedl svůj nový podnik z malých začátků k největšímu rozkvětu.
Již r. 1886 založil v Bregenci pod svou firmou Julius Maggi a spol. továrnu pro Rakousko, která se od té doby stále rozšiřovala, aby mohla vyhověti potřebě. Hlavní prodej Maggiho výrobků pro Cechy má v Praze p. Václav Kadlec. V Tůních 8. Julius Maggi zřídil také několik vzorných hospodářství velkého slohu a založil další velké továrny a společnosti v Paříži, Miláně, Singen (v Bádensku) a v Berlíně.
Jeho nejstarší spolupracovníci, kteří stojí nyní v čele Maggiho závodů, vedou dále životní dílo zesnulého v duchu jeho.
témata článku:
Diskuze k článku „Julius Maggi - vynálezce levných potravin“