Zdravý spánek ovlivní váš život víc, než byste čekali (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Přemýšleli jste někdy nad tím, jak je pro vaše fyzické i psychické zdraví důležitý spánek? Pokud ne, je načase se zamyslet. Celou čtvrtinu života člověk stráví spánkem. Jeho kvalitu byste proto neměli podceňovat. Stejně jako je potřeba dávat pozor na to, co jíte a pijete, je nutné přemýšlet i nad prostředím, ve kterém usínáte. Na zdraví spánek má vliv řada faktorů.

Materiál lůžkovin

Zdánlivě nepodstatná maličkost, jako je materiál, z něhož jsou vyrobeny lůžkoviny, může mít značný dopad na kvalitu vašeho spánku. Každý materiál vyžaduje jinou péči, je tedy potřeba seznámit se s pokyny na jeho údržbu. Povlaky na polštářky jsou nejčastěji vyráběné z bavlny, nicméně dnes je čím dál tím populárnější mikroflanel. A není se čemu divit. Tento materiál vás potěší zejména v zimě. Je velmi hřejivý a navíc příjemně hebký. Jelikož má delší chlup, více se v něm drží prach. Proto je třeba povlaky z mikroflanelu jednou za čas vyprášit. Na léto je zase lepší zvolit povlaky z bavlny, která příjemné chladí, a navíc je nenáročná na údržbu.

Méně je někdy více

Mnoho lidí usíná s hromadou polštářů pod hlavou. Jestli je to i váš případ, měli byste se tento zlozvyk odnaučit. Trpí tak vaše krční páteř a můžete si zadělat na problémy ve stáří. Ideální volbou je spánek bez polštáře, nebo s polštářem menších rozměrů. Pro takové případy je třeba pořídit vhodný povlak na polštářek 40×40. Povlaky různých vzorů, barev i materiálů naleznete v internetovém obchodě rodinnebaleni.cz.

Zatočte s roztoči!

Přikrývky a polštáře byste měli pravidelně větrat, aby se v nich nedrželi roztoči. Ale i zde si musíte dát pozor. Špatně zvolená doba a místo větrání může mít úplně opačný efekt. Například pokud byste větrali přikrývky v létě na slunku, vytvoří se pro roztoče ideální prostředí – teplé a vlhké. Abyste mu předešli, uděláte nejlépe, když ráno pořádně vyvětráte ložnici a přikrývky protřepete. V žádném případě byste je neměli hned zastlávat.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
26. února 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nejčtenější články
za posledních 30 dní

Nákupem na Hapík.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.