Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Neodkládejte svatbu - pozor na zákon pokutující staré mládence!

původně vyšlo: Česká hospodyně 1901, autor neuveden.
Pánové, nechce se vám ženit? Říkáte si, že máte na svatbu dost času? Tak pozor, aby se náš stát neinspiroval jedním zajímavým zákonem z Ameriky, který popisuje náš historický článek z roku 1901. Pozdní svatba nebo dokonce svatba s cizinkou by vás mohla přijít hodně draho!


Daň starých mládenců.

Americký stát Pensylvanie podporuje všemožně ženitbu.

Za tím účelem byl tam vydán zákon, že každý občan pennsylvanský, když se v stáří přes 40 let uchází o povolení k sňatku, musí zaplatiti 40 dolarů taxy.

Těchto tax použije se k vydržování útulny pro osamělé dámy přes 40 let staré, kterým nepodařilo se veplouti v přístav manželský.

Kdyby si ale příslušník pennsylvanský, přes 40 let starý vybral nevěstu v jiném státě, musí zaplatiti pokutu 100 dolarů.


Původní zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1901, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
14. února 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Neodkládejte svatbu - pozor na zákon pokutující staré mládence!


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: