Naše projekty: originální samolepky na stěnu Pieris.czmagazín Příroda.czobchod s plastikovými modely Plastikáče.czefektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Zázračná schopnost krokodýlů, která může zachraňovat lidské životy

původně vyšlo: Česká hospodyně 1901, autor neuveden.
Vědci v Pasteurově ústavu zkoumají zvláštní vlastnost krokodýlího organismu, která by mohla zachránit tisíce lidských životů. Více v našem historickém článku z roku 1901.


Krokodil jako pokusné zvíře.

V Pasteurově ústavu v Paříži, kde připravují se prostředky proti otravám a nemocem nakažlivým, chová se též mladý krokodíl, chlapík to, jenž celé kýty požírá a spolkl by svého opatrovníka jako jahodu.

Tomuto zvířeti vstřikují se do krve nejprudčí jedy jako cholerový a j. aniž by na něm jaká změna byla pozorována. Toliko po vstřiknutí jedu záškrtu byl krokodíl chvíli ve špatné náladě.

Krve tohoto zvířete bude pak použito k výrobě protijedů; známo je ostatně, že neocenitelné t. zv. serum Behringovo proti záškrtu jest vyrobeno z krve koně, jemuž jed záškrtu do krve vstřiknut byl.


Poznámka redakce Bejvavalo.cz: V článku není překlep, dříve se slovo krokodýl psalo s měkkým I jako krokodil.


Původní zdroj historického článku:
Česká hospodyně 1901, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
30. ledna 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Novinka: kniha Bejvávalo

Kniha Bejvávalo Vám nabízí 111 zajímavých historických článků ze všech oborů, doplněných o původní fotografie, ilustrace, dobové reklamy a kreslené vtipy. K zakoupení v každém dobrém knihkupectví.

Kolorované snímky

Debata k článku Zázračná schopnost krokodýlů, která může zachraňovat lidské životy


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: