Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Nově otevřená sokolovna v Táboře
původně vyšlo: Světozor 1905, autor neuveden.

Město Tábor se dočkalo otevření nové budovy České obce sokolské. Více podrobností v historickém článku z roku 1905.


Nová sokolovna v Táboře

Sokolovna v Táboře, otevřena byla slavnostním způsobem — pod protektorátem rady slavnostní akademií v městském divadle a sokolskou besedou v sobotu dne 30. září.

Slavnostní řeč pronesl bratr Kalina. Kéž stane se sokolovna jevištěm zdravého ruchu sokolského a novou baštou národní pro celý náš český jih!

Tělocvična je krásná, účelná a moderně zbudována dle návrhů známého sokol, pracovníka L. Čížka z Prahy a vystavěna stavitelem Rudolfem.původ historického článku:
Světozor 1905, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
29. ledna 2018Debata k článku 'Nově otevřená sokolovna v Táboře'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.